Teknolojix Haber
OYUN

Xbox Series X / S oyun kumandası için Apple cihaz desteği hazırlanıyor

Yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S beraberinde gelen oyun kumandası için Apple cihaz desteği hazırlanıyor. 

8.299 TL’lik Xbox Series X ve 5.399 TL’lik Xbox Series S, PS5’in DualSense’i kadar “yeni” olmasa da yeni bir oyun kumandası ile geliyor. İşte bu kumanda, aktarıldığı kadarıyla yakında Apple imzalı cihazlara da tam destek verecek.

Yeni Xbox kumandası hali hazırda PC yani Windows 10 tarafında aktif olarak kullanılabiliyor. Microsoft ile Apple arasındaki ortak çalışma ile oyun kumandasının desteklediği ürün sayısı yakında çok ciddi oranda artıyor. Bu da elbette güzel görünüyor.

Çünkü ürün hem ergonomik olarak hem de genel yapısı gereği oyuncular arasında çok beğeniliyor.

Bu desteği özellikle Apple oyun servisi Apple Arcade için beğeni toplayacağı düşünülüyor.

Xbox Series X konsol için bilinmesi gerekenler

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan (Firmalara 13,5 GB) konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip.

4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık / gölge detayları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor.

Related posts

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 Videosunda 1.5 Kmden Tek Atışta Öldürme Gösteriliyor

Emre

Bu hafta sonu Far Cry 5 Uplay ‘de oynaması ücretsiz olacak

Fatih Akgün

10 yıl boyunca oyuna girişi engellendi. PUBG oynarken hile yaptı…

Meryem ACAR

Yorum Yap