Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

XIAOMI Destekli Yeni Akıllı Saat!

Fiyatı ve Pil ömrü ile dikkat çeken Xiaomi destekli yeni akıllı saat…

Xiaomi ekosistemine bağlı firmalardan olduğu aktarılan Haylou, yeni akıllı saat modeli “Solar” ile ses getirdi. Saat özellikle pil ömrüyle öne çıkıyor. Xiaomi, kendisi dışında destek verdiği  firmalarla da dikkat çekmeyi başarıyor. Bu konuda karşımıza çıkan son ürün ise isimli bir akıllı saat oldu.

 

İsminin aksine güneş ışınları ile şarj olmayan saat, buna karşın 30 günlük pil ömrüyle öne çıkmayı biliyor. Bünyesinde 340 mAh pile yer alan model, nabız sensörü aktif edildiği zaman ise 24 saat boyunca görev yapabiliyor denilmekte.

Yuvarlak bir gövde üstüne kurulan saat, tahmin edebileceğiniz üzere birçok kalemde aktivite takibi yapabiliyor. Aynı zamanda uyku takibi özelliği de bulunan model, Android ya da iOS telefonlara Bluetooth 5.0 üstünden haberleşiyor.

Firmanın kendi geliştirdiği bir işletim sistemine sahip olan Haylou Solar, elbette bağlı telefonların bildirimlerini üzerine alabiliyor. Bünyesinde 1,28 inç 240×240 piksel OLED değil LCD ekran yer alan saat, 45,3 mm kasa üstüne kuruluyor.

Söylendiği üzere metal bir gövdeye sahiptir. Resmi olarak Türkiye’ye de gelmesini beklemediğimiz ürünün yaklaşık olarak 21 dolar gibi çok uygun bir fiyatta. Adeta bir akıllı bileklik kadar ucuz olan saat, IP68 sertifikasıyla suya karşı da dayanıklılık sunuyor.

 

Related posts

Uygun fiyatlı AirPods Pro geliyor!

Fatih Akgün

Samsung, Sürücüler İçin Navigasyon Desteği Sağlayan Bir VR Gözlük Üzerinde Çalışıyor!

Semih Bozkurt

Razer’dan Yeni Kablosuz Kulaklık: Hammerhead True Wireless

Fatih Akgün

Yorum Yap