Teknolojix Haber
MOBİL TEKNOLOJİ (Genel) YAZILIM

Xiaomi Mi Mix 3 için Beklenilen Haber Geldi!  ANDROID 10 Güncellemesi Çıktı!

Günümüzde tam ekran deneyimi sağlayan ince çerçeveler orta seviye telefonlara kadar indi. Delikli ekrana yerleştirilen kameraların ekran altına alınması için çalışmalar devam ederken Xiaomi, 2016 yılında Mi Mix ile heyecanlandırmıştı.

Xiaomi Mi Mix 3 Android 10 güncellemesi çıktı

Cihazın alt çerçevesi oldukça kalın olmasına rağmen yan kısımlarda ve üstte çerçeve olmaması dikkat çekti. Şu anda serinin en güncel modeli olan Mi Mix 3’te ise kızaklı bir mekanizma sayesinde ön kamera kullanılmadığında tamamen gizleniyor ve telefonun tüm kenarlarında oldukça ince bir çerçeve yer alıyor.

Şu anda ülkemizde 5000 TL fiyat etiketi ile raflarda yer alan ve 2018 yılının Ekim ayında tanıtılan Xiaomi Mi Mix 3 için Android 10 güncellemesi çıktı. 2 GB boyutundaki güncelleme Şubat 2020 güvenlik yamalarının yanı sıra bir dizi hata düzeltmesi ve çeşitli performans optimizasyonları ile karşımıza çıkıyor.

 

Cihazın 6.39 inç büyüklüğündeki Super AMOLED ekranı 1080×2340 piksel çözünürlük sunuyor. 10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Snapdragon 845 işlemciden güç alıyor. 6 GB / 8 GB ve 10 GB olmak üzere üç farklı RAM seçeneği bulunurken, 3200 mAh bataryaya sahip.

Related posts

Apple’ın Çin’deki Akıllı Telefon Satışları Beklenmedik Bir Şekilde Arttı

Fatih Akgün

Huawei CEO’su Richard Yu açıkladı: Google hizmetleri Huawei telefonlara geri mi dönüyor?

Meryem ACAR

SpriteKit Hakkında Bilinmesi Gerekenler !

Fatih Akgün

Yorum Yap