Teknolojix Haber
MOBİL

Xiaomi Redmi K30 Pro, Game Turbo 3.0 ile Geliyor!

Redmi bir süre önce Weibo’da, yaklaşan Redmi K30 Pro’nun bir tanıtım videosunu paylaştı. Videoya göre, bu cihaz, Game Turbo 3.0 teknolojisiyle gelecek. Bu teknoloji, adından da anlayabileceğiniz üzere, oyun oynayanlara yüksek performans keyfi sunuyor. Bunun yanı sıra, kayan mesaj pencereleri, ses değiştiricileri, gece görüşü ve yapay zeka destekli özellikleri de barındırıyor.

Şu an itibariyle, Redmi K30 Pro’nun sahip olacağı özellikler, Xiaomi Mi 10’da da bulunuyor. Ayrıca Redmi K30 Pro, TÜV Rheinland Yüksek Oyun Performansı Sertifikasını aldı. Weibo’da yayınlanan poster ayrıca, K30 Pro’nun 3435mm² VC ısı emici ve doğrusal bir motor kullanarak geldiğini ortaya koyuyor. Bu, Redmi K30 Pro’nun iyi bir oyun telefonu olacağına işaret ediyor.

Söylentilere göre, Redmi K30 Pro’nun standart sürüm ve Zoom sürümü olmak üzere iki sürümü olacak. Zoom modelinde yakınlaştırma özelliği olan bir kamera kurulumu bulunacak. Redmi K30 Pro, 24 Mart’ta görücüye çıkacak ve bizlerde tüm ayrıntılarını göreceğiz.

Sızdırılan bir bilgiye göre, Redmi K30 Pro üst düzey sürümünün ana kamerası ve telefoto kamerasında OIS (Optik Görüntü Sabitleme) desteği bulunacak. Ancak, piyasaya sürülecek versiyonunun çift OIS’i destekleyip desteklemeyeceği henüz bilinmiyor. Cihazın arkasındaki ana kamera 64 MP Sony IMX686 sensör olacak. Bu sensörün Redmi K30 modelinde yer aldığını da belirtelim.

K30 Pro, pop-up tam ekran kullanacak. Gücünü, Qualcomm Snapdragon 865 yonga setinden alacak olan telefonun bellek bölümünde LPDDR5 RAM desteği bulunacak. UFS 3.0 depolama alanı da telefon ile birlikte gelecek. Arka taraftaki ana kamera 64MP olacak ve bu cihaz 33 W’a kadar flaş şarjı destekleyecek.

Redmi Ürün Direktörü Wang Teng, Redmi K30 Pro’nun fiyatının 429 dolardan fazla olacağını ifade etti. Ancak Lu Weibing, K30 Pro’nun, Xiaomi Mi 10 serisinden daha yüksek fiyata sahip olmayacağını söylüyor. Öte yandan, Weibo’da düzenlenecek Redmi K30 Pro lansmanında yalnızca cep telefonları bulunmayacak. Redmi AIoT ürünleri, akıllı hoparlörler, TV’ler, kablosuz kulaklıklar, mobil güç kaynakları gibi birçok ürünün de tanıtımı yapılacak.

Related posts

Yeni iPad Magic Keyboard Patentinde Apple Pencil Detayı Dikkat Çekiyor!

Fatih Akgün

Huawei, Enjoy 10e’nin tanıtım tarihini açıkladı

Fatih Akgün

Galaxy Note 20 FE geliyor! (Galaxy S20 serisinden daha ucuz olacak)

Vildan Çelik

Yorum Yap