Teknolojix Haber
MOBİL

Xiaomi tarafından Samsung Galaxy Z Flip’e rakip mi geliyor?

Akıllı telefon pazarının son zamanlardaki gözdesi, katlanabilir ekranlı telefonlar. Yeni nesil katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Flip’e yakında Xiaomi tarafından gelecek benzer bir model ile rekabete girebilir.

Pek çok üreticinin geliştirdiği tasarımlar birbirlerine benzese de, Samsung Galaxy Z Flip ve yeni Motorola Razr benzerlerinden farklı bir yerde bulunuyor. İddialara göre, Xiaomi de bu iki telefona benzer şekilde bir katlanabilir telefon geliştiriyor.

Henüz karşımıza katlanabilir telefon modeli ile gelmeyen Xiaomi‘nin ilk katlanabilir telefonunun tasarımının nasıl olacağı ve neler sunacağı net olarak bilinmiyor. Ancak bazı kaynaklardan Xiaomi’nin şimdiden Samsung Display’den katlanabilir OLED ekran paneli sipariş ettiği belirtiliyor. Ekran panelinin kırılmasını veya zarar görmesini engellemek adına da Galaxy Z Flip’tekine benzer bir menteşe mekanizması üzerinde çalışması, teknoloji devinin ilk çıkışını Samsung Galaxy Fold ya da Huawei Mate X  gibi değil, Galaxy Z Flip‘e benzer çıkarılacağı düşüncesini akla getiriyor.

Winows United sitesinin paylaşımına göre konsept tasarım fotoğrafları ise bu şekilde;

xiaomi katlanabilir akıllı telefon

Bazı iddialar, Xiaomi’nin 2020’nin ikinci yarısı itibarıyla katlanabilir ekranlı telefonunun üretimine başlayabileceğini belirtiyor.

Şu an piyasadaki katlanabilir ekranlı telefonların fiyatları oldukça yüksek meblağlarda. Xiaomi ise gelişmiş özellikleri uygun fiyatlar karşılığında sunan telefonlar çıkarması ile ünlü bir telefon şirketi. Şirketin bu şöhretini katlanabilir ekranlı telefonlarda da koruyup koruyamayacağı ise merak konusu.

Related posts

Kendi Kendine Yandığı Ortaya Çıkan Xiaomi Note 7 Pro…

Meryem ACAR

Oyuncu Telefonu Nubia Red Magic 5G’nin Avrupa’da Ön Siparişleri Başladı!

Fatih Akgün

4 Kameralı Yeni LG K41s Türkiye’de!

Yorum Yap