Teknolojix Haber
ÜRÜN İNCELEME

Xiaomi Telefonlarının Yeni Arayüzü MIUI 12’den İlk Ekran Görüntüleri

Xiaomi Telefonlarının Yeni Arayüzü MIUI 12’den İlk Ekran Görüntüleri

Xiaomi, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada yeni arayüzü MIUI 12′yi geliştirmeye başladıklarını duyurmuştu. Xiaomi  kullanıcılarını heyecanlandıran bu haberden sonra şimdi MIUI 12’nin ilk ekran görüntüleri ortaya çıktı.

mıuı12

Son zamanlarda en popüler akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi de Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi. Şirket, piyasaya sürdüğü amiral gemisi ve bütçe dostu telefonlarıyla milyonlarca tüketicinin dikkatini çekerek favoriler arasında yer almaya başladı. Kullanıcılar ayrıca Xiaomi’nin özelleştirilmiş Android arayüzü olan MIUI‘yi kullanmaktan da büyük bir keyif alıyorlar. Xiaomi de kullanıcıları mutlu ederek ilerleyen dönemlerde müşterilerine sunacağı MIUI 12’ yi geliştirdiklerini duyurdu.

mıuı 12

MIUI güncellemelerini genelde ağustos ile eylül ayları arasında gerçekleştiren Xiaomi, MIUI 11‘i 24 Eylül 2019 tarihinde piyasaya sürmüştü. Yakın tarihte piyasaya sürülmesine rağmen Xiaomi bu arayüzün gelişim sürecini durdurduğunu ve MIUI 12 için çalışmalarını başlattığını açıkladı. Henüz MIUI 11’e bile alışamamışken şuan MIUI 12’nin ekran görüntülerini gören kullanıcıların şaşkınlık ve heyecan içinde olduğuna eminiz.

MIUI 12 için ortaya çıkan bazı özellikler :

1-Gezinti çubuğunda yapılan değişiklikler ve hareketler

MIUI’nin sistem animasyonlarında biraz geride kalarak bir türlü istediği noktaya ulaşamayan  Xiaomi, Görünüşe göre MIUI 12 ile kullanıcılara artık hem daha kararlı hem de güncel bir animasyon stili sunacak. 12. nesil MIUI ile çoklu görev tasarımı baştan aşağı tekrardan yenilenecek.

2-Değiştirilen çoklu görev menüsü

Xiaomi, MIUI 11‘le çoklu görev menüsünde köklü bir değişiklik yaptı. Ancak MIUI 12, yeniden gözden geçirilmiş bir çoklu görev menüsü ile gelecekmiş gibi görünüyor. Anladığımız kadarıyla MIUI 12‘nin çoklu görev menüsü, daha iyi bir tasarım ve yeni bir animasyona sahip olacak.

3-Kamera arayüzü, neredeyse tamamen değişiyormıuı12 kamera

MIUI 12’nin ekran görüntülerini paylaşan geliştirici, MIUI 12 ile tüketicilerin yepyeni bir bir kamera arayüzüne sahip olacağını anlatıyor. Bunun Xiaomi için önemli olduğunu söyleyebiliriz çünkü Xiaomi, özellikle de son dönemlerde gelişen kamera donanımlarıyla dikkatleri üzerine çekti. Bu durum, yeni özelliklerin daha kolay kullanılabilmesi için yeni bir kamera kullanıcı arayüzüne ihtiyaç duyulmasına neden oldu ve Xiaomi de bunu görmezden gelmemiş gibi görünüyor. mıuı 12

4-Daha iyi bir karanlık mod

dark mode

MIUI 11, kullanıcılara karanlık mod sunuyor. Ancak bu karanlık modun şu an için istenilen seviyede olmaması geliştiricilerin dikkatin kaçmamış olsa gerek Xiaomi, MIUI 12’de mevcut karanlık modunu geliştirmeye devam etmiş. Kullanıcılar, yeni arayüzde çok daha iyi bir karanlık moda sahip olacaklar gibi görünüyor.

5-Yeni bildirim sistemi

Bildirimler, akıllı telefonlarımızın ayrılmaz parçalarından bir tanesi. Ancak çok sayıda bildirim, zaman içerisinde kontrolü zorlaştırabiliyor. Bu durumun farkında olan Xiaomi de MIUI 12’de yepyeni bir bildirim yaklaşımı sergilemek istiyor gibi görünüyor. Bakalım tüketiciler, MIUI 12’nin yeni bildirim sistemini ne kadar sevecekler.

Related posts

OLED ve QLED Ekranları Farklı Mı? Hangisi Daha İyi!

Fatih Akgün

Yarı Kablosuz Kulaklık Oppo Enco M31 Duyuruldu

Yasemin ACAR

SpO2 özelliği Huawei Band4 modeline geliyor

Yorum Yap