Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Xiaomi,Huawei’yi Geçerek 3.En Büyük Oldu

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Şubat 2020 döneminde Huawei’den daha fazla teslimat yaptı ve en büyük 3. akıllı telefon üreticisi olmayı başardı. Strategy Analytics tarafından yayınlanan raporda ise zirvede değişiklik yok.

Günümüz akıllı telefon sektörü, birçok alanda yarışan sayısız firmaya sahip. Akıllı telefon sektörünün zirvesine oturmak her ne kadar zor bir iş olsa da bu kadar rekabetin olduğu bir ortamda en büyük rakibinizi geçebilmek için yıllarca çalışmak gerekir.

Xiaomi, Şubat 2020 döneminde Huawei’yi Geçti:

Strategy Analytics’in raporuna göre yalnızca Şubat 2020 döneminde dünya genelinde akıllı telefon teslimatları bir önceki yılın aynı dönemine göre %38 oranında düştü. Bu düşüşün fiziksel karşılığı 62 milyon cihazdı. Bununla birlikte akıllı telefon sektöründe gerçekleşen satışlarda da %39’luk bir düşüş yaşandı.

Tüm bu olaylar ve Huawei açısından kötüye giden koşullar, şirketin satışlarına ve teslimatlarına yansıdı. Huawei’nin teslimat ve satışları, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla sırasıyla %69 ve %64 oranında düşüş gösterdi. Bunun sonucunda Huawei’nin yerini bir başka şirketin almaması olanaksızdı.

Huawei’nin yerini alarak en büyük 3. akıllı telefon üreticisi olmayı başaran Xiaomi’de de aslında satışlar düşüş göstermişti. Xiaomi’nin satışları bir önceki yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında ortaya teslimatta %32’lik, satışlarda da %29’luk bir düşüş çıkıyordu.

Bununla birlikte Xiaomi, Huawei’nin yerini oldukça küçük bir farkla kaptı. Xiaomi ve Huawei arasındaki teslimat farklı yalnızca 500.000. Xiaomi, bu dönemde 6 milyon teslimat gerçekleştirirken Huawei 5,5 milyon teslimat gerçekleştirerek yerini Xiaomi’ye kaptırdı.

Strategy Analytics’in hazırladığı rapora göre akıllı telefon sektörünün zirvesinde herhangi bir değişiklik olmadı. Samsung, Şubat 2020 döneminde 18,2 milyon birim teslimat yaparak 10,2 milyonluk teslimat yapan Apple’ın önünde yer aldı. Listenin beşinci ve altıncı sıralarında da OPPO ve Vivo sıralarındı.

Related posts

Boyner, “Askıda İyilik” Paketi İnternet Mağazasında

Fatih Akgün

Telegram, 500 Milyon kez İndirilme Barajını Aştı!!

Fatih Akgün

Tofaş 10 yılda 7 Milyar Dolar Ticaret Fazlası Verdi

Fatih Akgün

Yorum Yap