Teknolojix Haber
UZAY ve SAVUNMA

Yalçın 4×4 Zırhlısı ambulans olarak üretiliyor

Yalçın 4x4 Zırhlısı ambulans olarak üretiliyor

Yalçın 4×4 Zırhlısı ambulans olarak üretiliyor

Nurol Makinanın tasarlayıp geliştirdiği ve Türk silahlı kuvvetleri için ürettiği 4X4 zırhlı arazi araçları  ve birçok ülkenin güvenlik güçlerine ihraç ediliyor. Bu arazi araçları her türlü doğal arazi ortamına uyum sağlayabilecek özelliklerle üretiliyor. Bunlardan en çok tercih edilen  Ejder Yalçın 4×4 Zırhlı Muharebe Aracı şehir içi alanlar ve kırsal alanlar gibi arazi şartlarında hareket kabiliyetlerine sahip  ambulans arazi aracı. Kovid 19 pandemisi nedeni ile arazi koşullarında da ambulansa ihtiyaç duyulacağından  Yalçın 4×4 Zırhlısı ambulans olarak üretiliyor.
Nurol Makina, Ejder Yalçın 4×4 Zırhlı Muharebe Aracı  ambulans  olarak tasarlanmış halinin seri üretimine başladı ve ilk ihracatını Orta Doğu’ya gerçekleştirdi.

Türk savunma sanayi zırhlı kara aracı üreticisi Nurol Makine

Daha öncede üretilen askeri zırhlı araçların ihracatını gerçekleştiren Nurol Makine, Ejder Yalçın 4×4 Zırhlısını  ambulans olarak tasarlayıp üreterek ihracat ürünlerini çeşitlendiriyor.

Çatışma ortamlarında  savunma güçlerinin görevlerini güven içinde ve etkili bir şekilde yerine getirmelerini sağlamak üzere geliştirildi.

Ejder Yalçın 4×4  Türkiye  başarıyla görev yapıyor.   Ayrıca Orta Doğu, Afrika, Orta Asya ve Doğu Avrupa bölgelerinde de başarıyla görev yapıyor.

Ejder Yalçın 4×4, ilk andan itibaren çok rollü bir araç olarak tasarlandı. Yüksek performansı ve yük taşıma kapasitesi sayesinde çok farklı görevler  için ortak bir askeri  araç olarak kullanılıyor.

Nurol Makine, Ejder Yalçın’ın farklı olarak tasarlanmış şekildeki araçları zaman içinde çok farklı coğrafyalardaki ülkelere ihraç etti.  Son olarak Ejder Yalçın 4×4 Ambulans’ı  bu ihracat başarısına ekledi.

Personel taşıyıcı, zırhlı muharebe aracı, anti-tank aracı gibi çeşitli görevler için farklı görev yüklerini etkin olarak kullanabilen Ejder Yalçın’ın, farklı şekillerde tasarımlarının arasında ambulans da yer alıyor.

Ejder Yalçın, ambulans biçimi ile üstün performans ve koruma kabiliyetlerini, sahada yaralanan güvenlik güçlerine ilk müdahalenin yapılması ve güvenle taşınması için kullanabiliyor.

Ambulans tasarımı  özel yükseltilmiş arka kabine sahip.

Bu kabin Ejder Yalçın 4×4 Ambulans, hem yatan hem de oturan hastalara yapılacak ilk müdahale işlemleri için sağlık personeline geniş bir iç hacim sunuyor ve yüksek koruma seviyesiyle performans özelliklerini sivil bir ambulansın sağladığı ergonomi ile birleştiriyor.

Yerli zırhlı muharebe araçları da ihraç ediliyor

Ejder Yalçın 4×4 Ambulans aracı muharebe alanında yaralanan güvenlik güçlerinin hızlı ve güvenli şekilde tahliye edilebilmesi için geliştirildi. Özel sedye sistemiyle yaralı hızlı bir şekilde güvenlikli alana taşınabiliyor. Ayrıca araç ilk müdahaleyi yapmak için gerekli  tüm donanıma sahip olarak üretiliyor.

Ayrıca ambulans muharebe sahasında Ejder Yalçın 4×4 harekat yeteneklerine sahip olduğundan Ejder Yalçın 4×4 ambulans aracı da diğer güvenlik güçlerinin dikkatini üzerine çekti.

İmzalanan projeler kapsamında aracın seri üretimine başlandı ve ilk ihracat Orta Doğu’ya gerçekleştirildi. Seri üretimine devam edilen araç için mevcut projeler dışında da farklı ülke ve son kullanıcılarla görüşmeler sürdürülüyor.

Kaynak: Dirilişpostası gazetesi

Related posts

Güney Kore askeri iletişim uydusunu SpaceX ile uzaya yolladı

Fatih Akgün

GEZEGEN OLUŞUMU TERSİNE ÇEVİREN BULGULAR BULUNDU

Fatih Akgün

Araştırmacılar, Güneş’ten 40 Milyar Kat Daha Büyük Kütleli Bir Kara Delik Keşfetti

Fatih Akgün

Yorum Yap