Teknolojix Haber
İNTERNET

Yandex Türkiye, Navigasyon aramaları oranlarını açıkladı!

Salgın nedeniyle, arama verilerini inceleyen Yandex Navigasyon, insanların evlerinde kalmalarının sonucu aramaların büyük oranda düştüğünü belirtti.

Covid-19 salgını nedeniyle sosyal izolasyon önlemleri devam ederken insanların evde geçirdiği vakit de fazlasıyla  arttı. Dışarıya daha az çıkan insanların navigasyon kullanma sıklığıysa azaldı.  Yandex Navigasyon, 29 Şubat ile 1 Nisan tarihleri arasında kaydedilen verileri analiz etti. Çıkan sonuçlarYandex Navigasyon’da yapılan aramalarda yaşanan düşüşü oranlarla ortaya koydu.

Yandex Navigasyon’da yapılan aramalarda yaşanan düşüşten en çok etkilenen mekanların restoranların ve lokantalar olduğu görüldü. 1 aylık zaman içerisinde restoranların ve lokantaların arama yoğunluğu mart ayının ilk 2 haftasına göre %89 oranında azaldı.

 

Eczaneler, nöbetçi eczaneler ve market aramalarında genel eğilim yine azalma yönünde olsa da bunların her biri farklı oranlarda düşüş yaşadı. Örneğin mart ayının ilk haftasıyla kıyaslanınca eczane ve nöbetçi eczane aramalarındaki düşüş oranı %46 olarak tespit edildi. Eczane kategorisinde, salgının başladığı hafta ve hafta sonu aramaları normal zamanlarla benzerlik gösterdi.

Son kategori olan market aramalarındaki düşüş %61 olarak belirlendi. Son haftalarda bu kategorideki aramaların standart bir seyirde ilerlediği görüldü.

 

Related posts

IP Adresi Nedir ? IP Adresi Sorgulama ve Öğrenme İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Fatih Akgün

Zoom Hesapları, Hacker Forumlarında Satıldı!

Fatih Akgün

Wi-Fi 6E İçin 6 GHz Bandını Kullanıma Açıldı!

Fatih Akgün

Yorum Yap