Teknolojix Haber
YAPAY ZEKA

Yapay Zeka, Napolyon’un Yüzünü Oluşturdu!

Hollandalı fotoğrafçının yaptığı bir projede bir yapay zeka, Napolyon’un çizilmiş resimlerini kullanarak imparatorun gerçek yüzünü oluşturdu. Oluşturulan yüz, son derece gerçekçi gözüküyor.
Fransa’nın en ünlü imparatoru olan Napolyon Bonapart’ın yüzü, bir yapay zeka yardımıyla gerçeğe yakın bir portreye dönüştürüldü. Yaşadığı dönemde Jacques Louis-David, Horace Vernet ve Vasiliy Vereşagin gibi ressamlar tarafından çizilmiştir. Napolyon’un, Hollandalı fotoğrafçı Bas Uterwijk sayesinde fotoğrafa yakın bir portresi oluşturulmuşdur.

1804 – 1814 yılları arasında kendisini Fransa İmparatoru ilan eden Napolyon Bonapart, 1815 yılındaki yenilgisine kadar Avrupa’nın en büyük komutanlarından biri olarak kabul edildi. Bu süreçte bazı başarılı resim çalışmalarıyla resmedilen komutan, yapay zekanın yardımıyla gerçekçi bir görünüme kavuştu.

Karşımıza çıkan görüntü, yapay zekaların ne kadar güçlendiğini de gözler önüne seriyor. Çizilen resimlerden edindiği bilgilere göre çok gerçekçi bir Napolyon portresi oluşturmayı başaran yapay zeka, daha da fazla geliştiğinde gerçeğinden ayırt edilemeyecek figürler tasarlayabilir.

Related posts

Hiç Şaşırmadık…Trump,Yapay Zekayı da “Bozdu”

ROBOTLAR ETİK KURALLARI ÖĞRENİYOR

Fatih Akgün

Teknoloji,Dijital Medya ve Reklamcılıkta Güvenilirlik Öne Çıkabilir…

Meryem ACAR

1 Yorum

Cenker 1 Haziran 2020 at 10:11 am

Teklonojiye bak bee

Cevaplayın

Yorum Yap