Teknolojix Haber
YAPAY ZEKA

Yapay Zeka, Napolyon’un Yüzünü Oluşturdu!

Hollandalı fotoğrafçının yaptığı bir projede bir yapay zeka, Napolyon’un çizilmiş resimlerini kullanarak imparatorun gerçek yüzünü oluşturdu. Oluşturulan yüz, son derece gerçekçi gözüküyor.
Fransa’nın en ünlü imparatoru olan Napolyon Bonapart’ın yüzü, bir yapay zeka yardımıyla gerçeğe yakın bir portreye dönüştürüldü. Yaşadığı dönemde Jacques Louis-David, Horace Vernet ve Vasiliy Vereşagin gibi ressamlar tarafından çizilmiştir. Napolyon’un, Hollandalı fotoğrafçı Bas Uterwijk sayesinde fotoğrafa yakın bir portresi oluşturulmuşdur.

1804 – 1814 yılları arasında kendisini Fransa İmparatoru ilan eden Napolyon Bonapart, 1815 yılındaki yenilgisine kadar Avrupa’nın en büyük komutanlarından biri olarak kabul edildi. Bu süreçte bazı başarılı resim çalışmalarıyla resmedilen komutan, yapay zekanın yardımıyla gerçekçi bir görünüme kavuştu.

Karşımıza çıkan görüntü, yapay zekaların ne kadar güçlendiğini de gözler önüne seriyor. Çizilen resimlerden edindiği bilgilere göre çok gerçekçi bir Napolyon portresi oluşturmayı başaran yapay zeka, daha da fazla geliştiğinde gerçeğinden ayırt edilemeyecek figürler tasarlayabilir.

Related posts

Elon Musk yaptı yine yapacağını; Beyin çipi projesini dünyaya tanıttı

Fatih Akgün

Bunu da gördük: Google yapay zeka geliştirmek için ne kullanıyor?

Meryem ACAR

Dünyanın İlk Yapay Zekalı Video Botu

Fatih Akgün

1 Yorum

Cenker 1 Haziran 2020 at 10:11 am

Teklonojiye bak bee

Cevaplayın

Yorum Yap