Teknolojix Haber
YAPAY ZEKA

Yapay zeka üreten Türk firmaya yeni yatırımcı

Türk Telekom’un kurumsal girişim sermayesi şirketi TT Ventures, yerli yapay zeka firması Virasoft’a ortak oldu.

Türk Telekom, kurumsal girişim sermayesi şirketi TT Ventures yerli yazılım firması Virasoft’un yüzde 12,2’sine ortak oldu. Bu kurulan ortaklıkla TT Ventures, Virasoft’un dijital patoloji alanındaki ürünlerinin geliştirilmesinde önemli rol üstlenecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Telekom Strateji, Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Barış Karakullukçu; “2018’de kurduğumuz, sektörün ilk kurumsal girişim sermayesi şirketi TT Ventures ile yenili teknolojik girişimlere yatırım yaparak ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, dijital patoloji alanında önemli girişimlerde bulunan yerli yapay zeka şirketi Virasoft’a ortak olduk. Sağlığa yapılan yatırımların ne denli önemli olduğunu gözlemlediğimiz bu günlerde, sağlık sektöründe fark oluşturacak proje ve girişimlerimizi ortaklık kurduğumuz Virasoft ile devam ettireceğiz.” dedi.

TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan ise iş birliği hakkında: “Bu güne kadar sağlık, enerji ve eğitim alanlarında bir çok yeni fikirlere ve başarılı girişimlere destek verdik. Bu doğrultuda dijital patoloji alanında yurt içi ve yurt dışında önemli başarılara imza atacağına inandığımız Virasoft’a yatırım yapmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yerli girişimleri desteklemek ve onları global pazara hazırlamak adına üzerimize düşen görevi yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Related posts

LG’den İlk Kez 8K Olarak Çekilen Futbol Maçı Görüntüleri!

Okyanuslardaki plastik kirliliğini tespit eden yapay zeka geliştirildi

Fatih Akgün

İBB İş Görüşme Süreçlerini Robotik Olarak Sürdürecek

Fatih Akgün

Yorum Yap