Teknolojix Haber
SEKTÖREL YAPAY ZEKA

Yapay zekalı süpermarket insan zekasına galip gelemedi.

Amazon’un hayata geçirdiği ABD’nin Seattle kentindeki ilk kasiyersiz marketinin , ödemeler için geliştirmiş olduğu yapay zeka kandırıldı.

Teknoloji devi Amazon’un kasiyersiz ilk süpermarketi ABD’nin Seattle kentinde açılmıştı.
Şirketin alışveriş deneyimini yeni bir boyuta taşıma iddiası ile hayata geçirilen markette müşteriler kasiyersiz bölümlerden satın aldıkları ürünü geçirerek alışveriş yapabiliyor.

Yapay zeka destekli kamera ve sensörler ile çalışan marketin bu alanda ne kadar başarılı olduğunu test etmek isteyen bir grup gazeteci ilginç bir deneye imza attı.

Ars Technica’da görev alan gazeteciler, marketten aldıkları birkaç ürünü yapay zekayı alt ederek dışarı çıkarmayı başardı.
Raflardan aldığı ürünler ile birlikte tuvalete giden gazeteci bu ürünleri ceketinin iç ceplerine sakladı ve kameralar tarafından fark edilmedi.

Ancak ABD’li gazeteci ceketine saklamayı unuttuğu bir avakado için uygulama üzerinden otomatik olarak para ödemek zorunda kaldı.
Konuyla ilgili esprili bir açıklama yapan Amazon, söz konusu sistemin Ars Technica’da görev alan gazetecilerin yaptığı gibi sistemi kötüye kullanan kullanıcılar için geliştirilmediği bilgisine yer verildi.

Related posts

Satılan 10 Araçtan 7’si Otomatik Vites

Fatih Akgün

Koç Holding İlk Çeyrek Verileri Açıklandı!!

Fatih Akgün

Netflix Türkiye: RTÜK, Bizden Sansür Talebinde Bulunmadı

Yasemin ACAR

Yorum Yap