Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Yeni Emoji Sonbahara Kaldı (Bosanski jezik)

Emoji sonbahara kaldı

Unicode Konsorsiyumu tarafından yapılan açıklamada Mart 2020’de duyurulan versiyon 13.0’da yer alan emojilerin de 2020 sonbaharına kadar akıllı telefonlarda olmayacağı belirtildi. Ayrıca Unicode 14.0‘ın gecikmesiyle birlikte Emoji 14.0 için yeni emoji karakter önerilerinin sunulacağı son tarih Eylül 2020’ye kadar ertelendi.

Unicode Konsorsiyumu, bu yıl Emoji 13.0 sürümünün bir parçası olarak iOS ve Android platformlarına gelecek 117 yeni emoji duyurmuştu. Bu yeni emojiler arasında biz Türklerin yemekleri beğendiğimizde, İtalyanların ise karşısındakine hakaret olarak yaptığı İtalyan eli, ninjalar, transseksüel bayrağı, anatomik vücut bölümleri, gözyaşı ile gülen yüz, gizlenmiş yüz, yeni hayvanlar, yiyecekler, bebeği besleyen ebeveynler ve çok daha fazlası var. Emoji 13.0 sürümü hala planlama aşamasında ve güncellemelerin sonbaharda akıllı telefonlara gelmesi bekleniyor.

Unicode Konsorsiyumu, akıllı telefonlara gelmesi planlanan Emoji 14.0‘ın koronavirüs nedeniyle gecikeceğini açıkladı.

Emoji uzmanı Jeremy Burge da Twitter’da yaptığı açıklamada, versiyon 14’te tanıtılan yeni emojilerin, 2022’ye kadar mobil platformlara gelmeyeceğini belirtti. Yeni emojiler genellikle iOS ve Android platformlarına sonbahar aylarında geliyor ve önümüzdeki yıl yayınlanması beklenen yeni emojiler yaklaşık 6 ay gecikerek 2021 sonbaharı yerine 2022 baharında gelecek.

Dolazak novih emoji je odgođen

U izjavi Konzorcijuma Unicode navedeno je kako emoji verziji 13.0, najavljena za mart 2020. godine, neće biti na pametnim telefonima do jeseni 2020. godine. Također, sa kašnjenjem Unicode 14.0, rok za nove prijedloge znakova za Emoji 14.0 odgođen je do septembra 2020. godine.

Konzorcij Unicode najavio je 117 novih emojija koji će ove godine stići na iOS i Android platforme u sklopu izdanja Emoji 13.0. Ti novi emojiji uključuju talijansku ruku, nindže, transrodnu zastavu, anatomske dijelove tijela, suze i osmijeh, prerušeno lice, nove životinje, hranu, roditelje koji hrane dijete i još puno toga.

Verzija Emoji 13.0 još je u fazi planiranja, a na pametnim telefonima očekuje se da stignu ažuriranja na jesen.

Konzorcij Unicode objavio je da će Emoji 14.0, koji bi trebao stići na pametne telefone, biti odgođen zbog koronavirusa. Emoji stručnjak Jeremy Burge rekao je da novi emoji predstavljeni u verziji 14 neće doći na mobilne platforme do 2022. godine. 

Related posts

Facebook, Corona Virüsüyle İlgili Haberleri Engelliyor

Yasemin ACAR

Twitter, Art Niyetli Mesajlara Karşı Harekete Geçti

Fatih Akgün

YouTube Sonunda Görüntü Kalitesini Yükseltiyor!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap