Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Yeni Ford Mustang Mach-E’nin Kış Testine Ait Görüntüler: Tam Bir Canavar!

Ford’un elektrikli aracı Ford Mustang Mach-E’nin karlı havalarda dört tekerli çekişine ilişkin soru işaretleri yayınlanan video ile ortadan kalktı. Elektrikli Mustang’in yeni test görüntüleri aracın tam bir canavar olduğunu gösteriyor.

Araba tutkunları tarafından uzun süredir merakla beklenen Ford Mustang Mach-E‘nin en çok düşündüren yanlarından biri, karlı havalarda ve buzda dört tekerlek çekişinin nasıl olacağıydı. Fakat Ford tarafından yayınlanan yeni video, bu soru işaretlerine son verdi. Ford Mustang Mach-E’nin, görüntülerine bakılırsa araç karlı yollarda tam bir canavar!

Michigan’ın Yukarı Yarımadası’ndaki Smithers Kış Testi Merkezi’nde yapılan testlerde, teknik özellikler bakımından herhangi bir yenilik görülmüyor. Bununla birlikte araç, kış şartlarında ve buzda yol tutuşu ve direksiyon hâkimiyeti konusunda hayli keyifli bir sürüş keyfi sağlıyor. Görüntülerde yüksek hızlarda drift yapabilen Mustang görülüyor.

Ford Mustang Mach-E’nin kış testi:

Yeni Ford Mustang Mach-E, hem arkadan çekişli hem de dört tekerlek çekişli versiyonlarıyla karşımıza çıkacak. Her iki versiyonda da elektrik motoru arka tekerlere, trim ve batarya boyuna bağlı olarak 255 ila 282 beygir gücü verecekken AWD versiyonlarının çoğu ön tekerlere daha düşük güçler sağlayacak.

Ford her iki motorun da bağımsız olarak çalışabileceğini, AWD sisteminin de bağımsız ve koşullara bağlı olarak ön ve arka dingillere tork uygulayabileceğini söylüyor.

Yeni Ford Mustang Mach-E’nin bu sene içerisinde yollarda olması öngörülüyor. Ford’un geçtiğimiz senenin kasım ayında tanıttığı Ford Mustang Mach-E, tasarım ve teknik detaylarıyla oldukça dikkat çeken bir otomobil. Tam elektrikli bir SUV modeli olacak olan otomobilin hayranları kızdırma sebebiyse Mustang ismine sahip olmasıydı. Fakat bu durum otomobilin satışına engel olmadı ve satış rakamları iyi bir seviyeye ulaşmaya başladı. Raporlara göre geçtiğimiz gece 40 adet ön sipariş alan Ford Mustang Mach-E, dikkatleri üzerine çekmeye devam edecek gibi görünüyor.

Related posts

2020 Audi RS6 Avant Hızlı Geldi

Fatih Akgün

2020 DS 7 CROSSBACK Faizleri Sıfırladı!

Fatih Akgün

Yerli Otomobilin Tasarımını Yapan Şirket Belli Oldu

Yasemin ACAR

Yorum Yap