Teknolojix Haber
MOBİL

Yeni iPad Magic Keyboard Patentinde Apple Pencil Detayı Dikkat Çekiyor!

Yeni iPad Magic Keyboard patenti ortaya çıktı. iPad kullananların bir numaralı tercihi olan aksesuar, yeni tasarımında Apple Pencil detayına da sahip olacak. Ortaya çıkan görsele göre iPad Magic Keyboard, Apple Pencil için bir saklama bölmesine sahip olacağı görülüyor.

Tablet kullanımlarında üst sırada olan iPad’in aksesuarları da büyük kullanım kitlesine sahip. Bu nedenle firma aksesuarlar için yeni tasarımlar ve patent çalışmalarını sürekli sürdürüyor. Alınan yeni patent kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak.

Halihazırda Apple Pencil, iPad’in üst kısmında taşınabiliyor. Ayrıca bu noktadan da şarj işlemi gerçekleştirilebiliyor. Yeni Magic Keyboard tasarımı incelendiğinde ise halihazırda kullanımda olan tasarımdan farksız görünüyor. Ancak daha önceden menteşe kısmında yer alan USB Type-C girişi yerine kalem girişi konumlandırılmış.

Bu iPad Magic Keyboard patenti ne zaman kullanıcılarla buluşacak sorusunun cevabı henüz resmi olarak belli değil. Ancak sonraki nesil iPad ve Apple Pencil cihazlarla birlikte satışa çıkabileceği tahmin ediliyor. Halihazırda Type-C girişi bulunan menteşenin, daha büyüyerek kalemi nasıl koruyabileceği de şu anda ayrı bir merak konusu olmakta.

Related posts

Apple Telefon Satışları ile Rakiplerini Geride Bırakıyor…

Meryem ACAR

iPhone Kullanıcılarının %24’ü Android’e Geçti

Fatih Akgün

Samsung’un acelesi var gibi Galaxy Z Flip tanıtılmadan satışa sunuldu

Fatih Akgün

Yorum Yap