Teknolojix Haber
OTOMOBİL ÜRÜN İNCELEME

Yeni Metrobüs Hattında Kullanılacak Aracın Testlerine Başlandı…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin her gün yüz binlerce İstanbullunun kullandığı metrobüs hattındaki otobüsleri yenileme çalışmaları devam ediyor. Hatta kullanılacak yeni araç test aşamasında.

Geçtiğimiz aylarda metrobüs hattında çalışan otobüslerin yenileneceğini duyuran İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bu kapsamda başlattığı çalışmalara devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda metrobüs hattında çift körüklü bir otobüs test edilmişti. Bugün yapılan açıklamada, hali hazırda metrobüs filosunda bulunan Mercedes-Benz CapaCity’lerin yeni modelinin testine de başlandığı duyuruldu.

Kapıları dışa doğru açılıyor

Metrobüs hattında test edilen Mercedes-Benz CapaCity L isimli test aracı, filoda bulunan CapaCity modellerine göre bazı yeni özellikler barındırıyor. 21 metre uzunluğundaki araç, EURO 6 motor ile donatılmış. Ayrıca, aracın ön kapı hariç diğer üç kapısı dışa doğru açılıyor. Söz konusu araçlar 193 yolcu taşıma kapasitesine sahip.

Şimdilik boş haldeyken testlere tabi tutulan Mercedes-Benz CapaCity L modelinin yakıt tüketimi ve yol tutuş özellikleri inceleniyor. Kısa süre sonra kum torbaları yüklenerek test edileceği de verilen bilgiler arasında.

Related posts

İkinci El Fiyatlarını Düşürebilmek İçin Açıklama Üstüne Açıklama

Fatih Akgün

BMW, Hidrojen Yakıt Hücreli Aracı i Hydrogen Next’i Tanıttı!

Fatih Akgün

İşte 2021 model Kia

Fatih Akgün

Yorum Yap