Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Yeni nesil Apple akıllı saatleri ekrana gömülü parmak izi okuma sensörleriyle gelebilirler

Önümüzdeki yılın Eylül ayında düzenlenecek olan Apple Etkinliği’nde tanıtılacak Apple Watch 6 Serisinde ekrana gömülü Touch ID teknolojisini görmemiz bekleniyor.

Apple‘ın son günlerin en büyük akıllı telefon trendlerin olan ekrana gömülü parmak izi sensörleri üzerinde çalıştığı biliniyordu. Görünüşe bakılırsa Amerikalı teknoloji devi yeni Touch ID teknolojisini yalnızca iPhone‘ları için değil, farklı ürün grupları için de geliştiriyor.
2018’in Mayıs ayında Apple tarafından dosyalandığı anlaşılan bir patentte yer alan çizimler çok da açıklayıcı olmasalar da ekrana gömülü bir parmak izi sensörünün varlığından rahatlıkla söz edilebiliyor.
Bahsi geçen parmak izi okuyucular, tıpkı akıllı telefonlarda yer alan ekrana gömülü parmak izi okuyucular gibi ekranın belirli bir bölgesine parmağınızı okuttuğunuzda cihazın ekran kilidini açmanızı sağlıyor.

Ekrana gömülü Touch ID teknolojisini önümüzdeki yılın Eylül ayında düzenlenecek olan Apple Etkinliği‘nde tanıtılacak Apple Watch 6 Serisinde görmemiz bekleniyor.

Related posts

Sportif Akıllı Saat Arayanlar İçin Huawei Watch Fit Ön Siparişte!!!

M. Büşra Kaya

Mad Gaze, Dünyanın İlk Hareket Kontrollü Akıllı Saatini Duyurdu

Yasemin ACAR

Huawei FreeBuds Studio Satışa Çıkıyor!

Vildan Çelik

Yorum Yap