Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Yeni Nesil Nissan Qashqai Test Sürüşünde Görüldü!

Nissan Qashqai’nin merakla beklenen üçüncü nesil modeli, test sürüşünde objektiflere yansıdı. Uzaktan görüntüleri alınan modelin, kamuflajlı olması dikkat çekti.  Türkiye’de ve Avrupa’da sevilen bir SUV modeli olan Nissan Qashqai‘nin ikinci nesli, geçtiğimiz yıllarda tasarım değişiklikleri geçirmiş. Modelin bir süredir beklenen üçüncü neslinden fotoğraflar ortaya çıktı.

Nissan Qashqai’nin üçünü nesil modelinin geliştirme sürecinin başladığı biliniyordu. Fotoğraflar, casus fotoğrafçılar tarafından çekildiği için oldukça uzaktan çekilmiş ve netlikten uzak. Bir de üzerine test sürüşü yapan aracın fazla kamuflajlı olması eklenince, görüntülerden yeni modelin detaylarını görmek mümkün olmuyor. Yalnızca yeni Qashqai‘nin arka kısmının mevcut nesle göre biraz daha sportif göründüğünü söylemek mümkün olabilir.

Söylentilere göre aracın tasarımının büyük ölçüde değişeceği, alt yapısınınsa aynı kalacağı biliniyor . Dev otomobil firmasından yeni modelle ilgili resmi bir açıklama henüz gelmiş değil. Yine de yeni Nissan Qashqai‘nin nasıl görüneceğiyle alakalı fikir edinmek için yeni nesil Nissan Juke‘a da göz atmak mantıklı olabilir. Yeni Nissan Juke, firmanın IMQ adlı konsept otomobilinden ilham aldı. Nissan IMQ, firmanın gelecek SUV modellerine ışık tutan bir konsept olarak görülüyor.

Yeni nesil Qashqai ile ilgili resmi bilgiler arasında aracın dizel motor seçeneğinin bulunmayacağı yer alıyor. Nissan, bunun yerine iki adet yeni hibrit motor seçeneği sunacağını belirtiyor. Bunlardan birinin firmanın ePower adlı hibrit sistemi, diğerinin de şarjlı hibrit sistem olacağı düşünülüyor. Qashqai’nin yeni benzinli motorlarında hafif hibrit denilen sistemin yer alması da bekleniyor.

Nissan, yeni şirket politikası doğrultusunda önümüzdeki 18 ay içinde 12 yeni otomobil tanıtmak için hazırlıklara devam ediyor.

Related posts

Hyundai, Yolcu Güvenliği İçin ,Açılabilir Tavanlara Özel Hava Yastığı Geliştirdi

Yasemin ACAR

Yeni Araçlarda Zorunlu Olacak Güvenlik Sistemleri

Fatih Akgün

Volkswagen Gol Türkiye’ye mi geliyor?

Fatih Akgün

Yorum Yap