Teknolojix Haber
DONANIM

Yeni Nesil Yazıcılar

 En Çevreci ve Mürekkepsiz Çalışan Güneş Enerjisi ile çalışan Yazıcılar

Solar Yazıcılar (Printer), mürekkep yada kartuş gerektirmeyen güneş enerjisini kullanan bir yazıcıdır. İnovatif yöntemler kullanarak çıktı alınmasına olanak sağlayan bu cihaz, alışılagelmiş standart yazıcıların aksine; herhangi bir mürekkep yada kartuş kullanmadan güneş ışığını absorbe edip kağıt üzerine işlem yapmamıza olanak sağlıyor.

Cihaz, herhangi bir  elektik enerjisi kullanmadan; güneş enerjisinin ısı enerjisine transpoze edilmesi kullanarak kendi mürekkebini oluşturur. Bu sayede  enerji kaynaklarının süratle tükendiği, alternatif enerjinin hayatımıza hızla girdiği teknoloji alanında; çevre dostu  bir çözüm oluşturur, enerji tasarufu ve verimliliği sağlar.

 

 

Yazıcı temel olarak iki prensib ile çalışır. Başlangıç aşamasında kağıt beslemesine kağıdı koyduğuz an, akıllı çevre dostu sensörler sayesinde cihaz kağıt beslemesindeki değişik sensörler aracılığıyla fark edilir ve üzerindeki güneş pillerini harekete geçirir.

Bu aşamadan sonra “Başlık” ismi verilen cihazın üst kısmına konumlandırılan  mercek, kendisine ayrılan kanal içerisinde sağa ve sola doğru hızlıca hareket edip, eksen üzerinde odaklandığı her noktayı ufak bir güneş enerjisi ile “bronzlaştırıp” kağıda döküm almanızı sağlar.

 

 

Related posts

Bazda Toplam Gelir!Turkcell, 2019 Yılı Sonu Finansal Sonuçlarını Paylaştı…

Meryem ACAR

Parmak İzi Okuyuculu İlk Taşınabilir SSD’si T7 Touch Samsung Tanıttı

Fatih Akgün

AMD Ryzen 9 4900H bu baharda oyun laptopları için geliyor!

Fatih Akgün

Yorum Yap