Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Yeni Office Android uygulaması ile Excel, Word ve PowerPoint bir arada

Microsoft birleştirilmiş Office Android uygulamasını yayınladı.

Microsoft, mobil cihazlarda birleştirilmiş bir Office deneyimi sunma konusunda verdiği sözü, kısmen de olsa, yerine getirmeye başlamış durumda. Şirket aylar süren beta testlerinin sonunda, Android telefon sahiplerine birleştirilmiş bir deneyim vadeden yeni Office uygulamasını yayınladı.

Bu uygulama sayesinde kullanıcılar Word, Excel ve PowerPoint belgelerini farklı uygulamalar arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan düzenleyebiliyor. OneDrive’daki dosyalara erişme imkânı da sağlayan uygulama, Office Lens entegrasyonu sayesinde belge taraması da yapabiliyor. Uygulama ile kare kod taraması da gerçekleştirilebiliyor.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da bulunuyor. Uygulamayı yatay mod ile kullanmak şimdilik mümkün değil. Birleştirilmiş Office uygulamasının iOS versiyonu ise henüz ufukta bile görünmedi.

Yine de, Microsoft’un birleştirilmiş Office Android uygulaması, mobil üretkenlik açısından önemli bir adım niteliği taşıyor. Microsoft ve Google uzun yıllar boyunca her bir görev için farklı uygulamalar sonunda ısrarcı olsalar da, sonunda mobil kullanıcıları rahatlatacak çözümü benimsemiş görünüyor.

Related posts

Nissan, 450 bin Aracı Geri Çağırıyor

Fatih Akgün

Volkswagen ID. Space Vizzion Yakalandı

Fatih Akgün

Otomobil Devi Türkiye’deki Üretimini Durduruyor

Fatih Akgün

Yorum Yap