Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Yeni Opel Mokka İçin Konsept Tasarım Hazırlandı

Bu ayın başlarında casus fotoğrafları paylaşılan yeni Opel Mokka, selefine göre yepyeni bir tasarıma sahip olacakmış gibi duruyor. Bir şirket, araba tutkunları tarafından merakla beklenen aracın neye benzeyeceğini gösteren etkileyici bir konsept tasarıma imza attı.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile Opel, Peugeot ve Citroen gibi büyük markaların sahibi olan Fransız PSA, geçtiğimiz aralık ayında yüzde 50/50 ortaklık modeli konusunda el sıkışarak, resmi olarak birleşmişti. İki firmanın bu birlikteliği, gelecek modellerin üretiminde bazı önemli değişikliklerin gündeme gelmesine sebep olmuştu.

Birleşmeden etkilenen ilk modellerden biri olan yeni Opel Mokka, EMP1 (CMP) platformuyla sunulacak. Söz konusu platform, Opel Corsa, Peugeot 208 ve yeni DS3 Crossback’e de altyapı desteği sağlıyor. Yakın bir zaman önce casus fotoğrafları paylaşılan yeni jenerasyon Mokka, yeni platform sayesinde hibrit ve yüzde 100 elektrikli motor seçeneklerine sahip olacak.

İşte 2021 Opel Mokka için hazırlanan konsept tasarım:

Motor1.com’un aktardığı bilgilere göre araç büyük olasılıkla 136 beygir güç üreten bir motor ve 50 kWh gücünde bir batarya paketine sahip olacak. Yeni Opel Mokka’nın sürüş menzilinin ise yaklaşık 300 kilometre olacağı düşünülüyor.

Kolesa adlı bir şirket, daha önceki söylentiler ve sızıntılara dayanarak Mokka için yeni bir konsept tasarıma imza attı. Crossland X ve Grandland X gibi son dönemde çıkan modellerden ilham alan tasarım, 2021 Opel Mokka’da eğimli bir tavan tasarımı hayal ediyor. Söz konusu detayı, casus fotoğraflarda da görmüştük.

Alman kökenli Opel, yeni nesil Mokka’yı 2020’nin sonlarına doğru tanıtmayı planlıyordu ancak corona virüsü sebebiyle aracın görücüye çıkması ertelenebilir. Aracın yollara çıkacağı tarih olarak ise 2021 yılı işaret ediliyor.

Related posts

Türkiye’de En Çok Satamayan Lüks Otomobiller

Fatih Akgün

Elektriklilerin Batarya Kapasitesi 2030’da 100 bin Megavat

Fatih Akgün

Hyundai Kona Dikkatleri Üzerine Çekti

Fatih Akgün

Yorum Yap