Teknolojix Haber
OYUN

Yeni PS5 oyunu “Stray”

Yeni PS5 oyunu Stray: İnsanlığın bittiği robot dünyasında bir kedisiniz!

PlayStation 5’e gelecek olan yeni ve harika oyunlar geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. Bu oyunlardan en dikkat çekici olanlardan biri Stray oldu. Bir kedi olduğunuz oyunda insanlığın sonunun neden geldiğini araştırıyorsunuz.

Kedi gibi özgürce dolaşmak, kimse fark etmeden her şeyi izleyebilmek ve daha pek çok şey… İşte bu hayal, Blue Twelve Studio’ya da ilham oldu…

Stray Oyununun Konusu

PlayStation 5‘e gelecek olan Stray adlı macera video oyunu için hazırlıklar sürüyor. Oyunda bir sokak kedisisiniz ve dilediğiniz gibi dolaşabiliyorsunuz. Robotlarla dolu bu dünyada, çürüyen bir şehirde kaybolan küçük sokak kedisi, insanların soyunun tükenme nedenini araştırıyor. Küçük sırt çantası ile dolaşan kedi, tüm gizemleri çözmeye çalışıyor.

 

 

 Stray Nasıl Bir Oyun?

Yönetmen Viv, Stray oyunu ile ilgili şunları söyledi : “İnşa ettiğimiz garip dünyayı keşfederken, bir arabanın altına gizlice girdiğinizde ya da çatılarda herkes varlığınızdan habersiz yürürken, gerçekten ferah hissediyorsunuz.” Alternatif olarak, “Robotları sonsuza dek rahatsız edebilirsin.

Stray oyununun Kowloon Walled City‘den esinlendiği söyleniyor.

Blue Twelve Studio’nun yaratıcı yönetmeni, Kowloon Walled City’in evrenleri için mükemmel bir üs olduğunu anladıktan sonra “Bir kedi için Kowloon’dan daha iyi bir oyun alanı yok” dedi.

 

 

Kedilerin Karakterleri Oyun Fikri Veriyor

Stüdyonun kurucu ortağı Koola ile yakından çalışan Blue Twelve Studio’nun yönetmeni, iki kedisi Murtaugh ve Riggs’den esinlendiklerini söyledi: “Kediler her zaman o kadar eğlenceli, sevimli, sevecen ve sinir bozucudur ki, bu bizim için sonsuz bir oyun fikri akışıdır.

PS5 Oyunu Stray’ın Fragman

 

Related posts

Microsoft Xbox Game Pass kullanıcıları için yeni oyunlarını açıkladı, bakalım nelermiş

Fatih Akgün

En çok indirilen PC oyunu ve konsol oyunu belli oldu!

Sony’den ilginç PlayStation 5 patenti

Fatih Akgün

Yorum Yap