Teknolojix Haber
UYGULAMA

Yeni uygulama ‘Uçuş Rehberim’ tanıtımı yapıldı.

Yeni uygulama ‘Uçuş Rehberim’ tanıtımı yapıldı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yolculara büyük kolaylık sağlayacak yeni uygulama ‘Uçuş Rehberim’ tanıtımı yapıldı. Uygulamamadaki uçuş takip özelliği ile yolcuların uçak kaçırma dertlerini ortadan kaldırabileceği bilgisi verildi. Uygulama yolculara anlık bilgiler vererek  bu durumu çözümleyecek. Uçuş Rehberim uygulaması sayesinde kullanıcılar uçuşlarını sosyal medya hesaplarından da takip edebilecekleri bilgisi paylaşıldı.
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ‘Uçuş Rehberim’ uygulamasının lansman organizasyonu Esenboğa Havalimanı’nda düzenlendi.

Uçak kaçırma derdine son verecek

Uçuş Rehberim uygulaması hizmete giriyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) tarafından geliştirilen projede Uçuş Rehberim Mobil Uygulaması ile havalimanlarında herkes mobil uygulama üzerinden sunulan günlük 2 GB kadar ücretsiz bir şekilde internetten faydalanabilecek. Uygulamadaki uçuş takip özelliği ile gönderilecek anlık bildirimler sayesinde, uçak kaçırma dertlerini ortadan kalkacağı ön görülüyor. Yolcular artık Uçuş Rehberim sayesinde, uçuşlarını sosyal medya hesaplarından da takip edebilecekler.

Uygulama sayesinde yolcuların, havalimanlarındaki tüm hizmetleri de yine cep telefonlarından  takip edilebilecek

Uçuş Rehberim’in getirdiği diğer bir yenilik de ’Aracım Nerede?’ hizmeti. Havalimanlarına aracını park eden yolcular araçlarını aramak zorunda kalmadan kısa sürede araçlarına ulaşabilecekler. Uygulama  havalimanları içerisindeki yoğunluğu azaltmayı planlıyor. Ayrıca, ’Uçuş Rehberim’ uygulamasına kazandırılacak ’Çek-Gönder’ hizmeti ile yolcuların problemlerine hızlı ve etkili bir şekilde çözüm sağlanması amaçlanmış. Uygulama Canlı Uçuş Takibi özelliği ile kullanıcılar uçuşlarını anlık olarak takip edebilecekler. Ticari faaliyetler amacıyla havalimanlarını kullanan yolcuların da ihtiyaçlarına hızlı ve kesintisiz bir şekilde cevap vermesi planlanan uygulama sürekli geliştirilecek. Böylelikle, DHMİnin ’yolcu dostu’ yeni projeler ile seyahat ve iletişim özgürlüklerinin sınırlarını genişletmeyi hedeflediği şeklinde açıklama yapıldı.

Kaynak Hürriyet

Diğer uygulama haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Rusya’da Yerli Yazılım Şartı

Fatih Akgün

WhatsApp 3 Yeni Özelliğiyle Yakında Karşınızda!

Fatih Akgün

Donald Trump TikTok ve Oracle İkilisine Onay Verdi!!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap