Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

Yenilenen Hyundai Elantra

Hyundai, Elantra’daki makyaj zamanını geçiştirmeden, otomobili detaylı yeniliklerle güncellemeyi tercih etmiş. Otomobilin genelinde Hyundai’nin Avrupa’daki genel tarzından daha farklı, keskin çizgiler ve ince far tasarımı tercih edildiğini görüyoruz. Yeni far tasarımı artık LED teknoloji kullanılması sebebiyle küçülebilmiş. LED aydınlatma yeni tasarlanan stoplarda da kullanılıyor. Elantra’nın tampon, motor kaputu ve çamurluklarında da değişiklikler görülürken arkada da yeni çizgiler dikkat çekiyor.

Plakalık bagaj kapağından tampona indirilmiş. Bagaj kapağını açmak için ise Hyundai logosu üstünde, kaportanın bir kısmı esnek malzeme kullanılarak gizli bir düğme haline getirilmiş.

Elantra’nın içerisinde de makyajın etkisi hissediliyor. Yeni direksiyon simidi, göstergeler ve klima kumandasıyla ergonomi arttırılmış. Konsolda parlak siyah kaplamalar kullanılarak şıklık arttırılmış. Alüminyum pedal grubuyla da sportif bir algı oluşturulmuş. Havalandırma ızgaraları da yenilenmiş.

Multimedya sistemi de Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu hale getirilirken, güncellenen sürüş modlarının menüsü de net anlaşılır şekilde tasarlanmış. Kablosuz telefon şarj sistemi de yeni eklenen donanımlar arasında. Güvenlik donanımlarındaysa kör nokta uyarısı ve arka çapraz uyarısı sistemi de eklenmiş.

Hyundai’nin 127 HP’lik benzinli atmosferik motoru makyajlı Elantra’nın diğer bir yeniliği. Makyaj öncesinde kullanılan motorun güncellenmiş versiyonu olarak adlandırılabilecek motorun daha düşük emisyon ve tüketim iddiası var. Dört silindirli benzinli motorun sessiz çalışma yapısı konforu koruduğunu söyleyebiliriz. Atmosferik motorun karakteristik olarak alt devirlerde zayıf hissettirdiği, devir yükseldiğinde daha tatminkar bir hızlanma sunduğu da bir gerçek.

Related posts

Yerli Otonun Dünya ile Buluşacağı Tarih Verildi

Fatih Akgün

BMW, Hidrojen Yakıt Hücreli Aracı i Hydrogen Next’i Tanıttı!

Fatih Akgün

Dünyanın En Hızlı Süper Bilgisayarı, Koronavirüsü Durdurabilecek 77 Kimyasal Buldu

Fatih Akgün

Yorum Yap