Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

YouTube bile bazen izlemeyi bırakmanızı istiyor

YouTube, gece geç saatlere kadar kullanım halinde çıkış yapmanıza (kapatmanıza) yardımcı olmak için uyku saati hatırlatıcılarını duyurdu..

YouTube dün, uzun süre çevrimiçi kalan ve Youtuber olanları bile gece geç saatlerde çıkış yapmasına yardımcı olmak için yeni bir uyku saati hatırlatma özelliği duyurdu. Bu yeni özellik, platformun mevcut “mola” hatırlatıcılarına katılıyor ve her ikisi de , Google’ın Dijital Wellbeing girişiminin bir parçası olarak 2018’de yayınlanan daha geniş bir YouTube sağlık ve ekran süresi araçları arasında yer alıyor.

Nihai hedef, kullanıcıların zamanını giderek daha fazla ekranlara bakmak için harcadığı ve  koronavirüs pandemisi sırasında yoğunlaşan bir sorun olan kullanıcıların Google ürünlerini daha sorumlu kullanmalarına yardımcı olmaktır.

YouTube, son iki yılda 3 milyar “mola” hatırlatıcısı gönderildiğini söyledi.

Şimdi, yatmadan önce hatırlatmalarla YouTube, “video izlemeyi durdurmak için belirli zamanlar ayarlayabileceğinizi ve (tahmin ettiniz!” Yatağa gideceğinizi ”belirleyeceğini söylüyor. “Komut isteminin bir videoyu yarıda kesmesini veya video bitene kadar beklemek isteyip istemediğiniz de dahil olmak üzere ayarlarınızda başlangıç ​​ve bitiş saatlerini ayarlayabilirsiniz ve ayrıca hatırlatıcıyı reddedebilir veya erteleyebilirsiniz. ”

YouTube, özelliğin bugünden itibaren Android ve iOS uygulamalarında kullanılabileceğini, ancak herkese sunulmasının birkaç gün süreceğini söylüyor.

Related posts

Instagram’a yeni özellik ! DM artık Whatsapp gibi olacak…

Fatih Akgün

Slack kendi rekorunu kırdı!

Fatih Akgün

Dikkat Sahte E-Devlet ile Dolandırabilirsiniz

Fatih Akgün

Yorum Yap