Teknolojix Haber
İNTERNET SOSYAL MEDYA TEKNOLOJİ (Genel)

YouTube CEO’sundan uyarı!

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, her yılın yarısın da bir blog yazısı yayınlayarak içerik üreticilerine sesleniyor. Bu yıl da Wojcicki, ‘2019’daki son mektubum’ başlığı altında YouTuber’lara seslendi.

YouTube CEO’sun dan mektup!

YouTube CEO’su olan Susan Wojcicki tarafından yazılan blog yazısında ünlü YouTuber’lar için önemli uyarılar bulunuyor. Bazı içerik üreticilerinin kanallarının zarar göreceğini düşünerek, ara vermekten çekindiğini belirten Wojcicki, bu durumun daha zarar verici olabileceğine değindi. YouTuber’ların kendilerine dikkat etmeleri ve daha iyi olmaları için yatırım yapmaları gerektiğini söyleyen ünlü CEO, içerik üretme ihtiyacının bir süre sonra tükenmişlik ile sonuçlanabileceğinin altını çizdi.

Ünlü CEO; içerik üreticilerin bir süre mola verebileceğine değinerek, izleyicilerin de bunu anlayışla karşılayabileceğini belirtti.

Eylül ayında YouTube, kanal doğrulama kriterlerini değiştirmesiyle gündeme gelmişti. Bu doğrultuda bazı kanalların rozetlerini de geri alan platform, bazı YouTuber’ları oldukça kızdırdı. Wojcicki, kamuoyundan bu konuyla ilgili özür diledi.

İçerik üreticileri ile tanışmanın onun için önemli olduğuna da değinen Wojcicki, bu yıl dünyadaki birçok YouTuber ile tanıştığını da belirtti. Bunlar arasında Alfie Deyes, Juanpa Zurita, Emma Chamberlain, PewDiePie, Mrbruff ve Sallys Welt gibi isimler yer alıyor.

Mektupta YouTube deneyimini iyileştirmenin yollarının arandığına da değiniliyor. Her değişikliğin birçok testten geçtiğini belirten Wojcicki, yalnızca geçen yıl 2.500’den fazla güncelleme yapıldığı bilgisini de paylaştı.

Related posts

Joom, Satıcıları Küresel Satışlarına Katılmaya Teşvik Ediyor

Fatih Akgün

Tasarımıyla Fark Yaratan Galaxy BudsX Sürpriz Özelliklerle Geliyor

Fatih Akgün

Netflix’in Android Uygulamasına Getirdiği Yeni Özellik!

Fatih Akgün

Yorum Yap