Teknolojix Haber
İNTERNET

YouTube, Dünya Genelinde Çöktü!

En çok kullanılan video platformlarından biri olan YouTube, dün gece dünya genelinde kısa süreli kesintiler yaşadı. Kullanıcılar YouTube’un çökmesinin ardından Twitter gibi farklı sosyal medya platformlarına akın etti. Tüm dünya genelinde yaklaşık 20 dakika süren kesintilerin virüs pandemisinde artan yoğun kullanımdan kaynaklandığı düşünülüyor. 

 YouTube, karantina günlerinde daha da fazla kullanılmaya başladı. Milyonlarca insanın evinde bulunduğu bu süreçte, ebeveynlerin çocuklarına video araması, haber arayan tüketiciler, müzik dinleyenler, kısacası kafa dağıtmak isteyen herkes YouTube’a akın etti.

Konuya açıklık getiren YouTube, “Eğer YouTube’dan hata mesajları aldıysanız, sorunun çözüldüğünü söyleyebiliriz. Hatalar; anasayfa, abonelikler, arama ve daha birçok yerde yaklaşık 20 dakika sürdü. Sabrınız ve tüm raporlarınız için teşekkürler” dedi.

Pandemi sonucunda pek çok sitenin kullanıcı sayısında artış yaşandı. Bu durum olumlu bir şey gibi gözükse de aslında şirketler için çok da mutluluk verici bir durum değil. Google, Facebook gibi şirketlerin şu sıralar yaşadığı en büyük sıkıntı, sunuculardaki yoğunluk olarak göze çarpıyor. Ayrıca kullanıcı sayısı artsa da salgın nedeniyle ciddi zararlar yaşayan firmalar reklam vermemeye başladı. Bu da şirketlerin kullanıcı sayısıyla doğru orantılı bir şekilde reklam geliri elde edememesine neden oluyor.

Related posts

Netflix İstanbul’da ofis açıyor

Murat Yap

WhatsApp’ta ‘tatil modu’ dönemi başlıyor!

Vildan Çelik

Ramazan ayı boyunca #evdekal diye tüm telefon sahiplerine 1 GB bedava hediye

Fatih Akgün

Yorum Yap