Teknolojix Haber
İNTERNET

YouTube Gaming, Bir Yayıncı İle Yeni Yayın Anlaşması İmzaladı!

İsveçli bir YouTube video oyun yorumcusu olan PewDiePie, YouTube Gaming ile yayıncı sözleşmesi imzaladı.

Son yıllarda gittikçe popülerleşen oyuncular, oyun yayınları ve oyunların kendisi için yayıncılar arasında  kanal ve yayın platformuna ait özel yayın hakları ile ilgili rekabet var. bir rekabet Konsollar ve SteamEpic gibi platformlar kendilerine özel oyunlar duyuruyor. Twitch gibi platformlar da yayınlardan elde ettikleri gelirle biliniyor. YouTube Gaming de rakiplerine karşı elini güçlendirmek için önemli bir isimle sözleşme imzaladı.

YouTube Gaming’den bugün yapılan açıklamada dünyaca ünlü yayıncı ve YouTuber PewDiePie ile platformun anlaşma imzaladığı duyuruldu. Buna göre PewDiePie, bundan sonra YouTube Gaming’e özel yayınlar yapacak.

PewDiePie kanalının başında bulunan Felix Kjellberg, yaptığı açıklamada 2020 yılı ve sonrasında canlı yayınlara odaklanacağını belirtirken YouTube ile ortaklık kurduklarını ve gelecekte yeni ve heyecan verici özellikleri sunacaklarını söyledi.

YouTube Gaming  PewDiePie dışında pek çok yayıncıyla anlaşma yaptı. Bu isimlerden en önemlileri; CouRageTypical Gamer ve Valkyrae gibi isimler de platformla bir anlaşma imzalamıştı. Yani YouTube, oyun yayın platformu için daha en baştan seyircisi hazır olan isimleri kullanmanın peşinde.

Yayın platformlarının bu tür sözleşmeler imzalamasıysa yeni değil. Daha önce de Ninja, Twitch’ten Mixer’a oldukça ciddi bir bedel karşılığında geçiş yapmıştı. Yayıncının yarattığı sansasyon, platformun büyüme oranlarını yükseltmişti.

Related posts

Mozilla, Spam E-Posta Sorununu Gidermeyi Hedefliyor!

Fatih Akgün

Google 5 Milyar Dolarlık Cezayla Karşı Karşıya Kaldı!

Fatih Akgün

İnternette Daha Hızlı Dolaşmayı Sağlayan Ücretsiz Chrome Eklentisi!

Fatih Akgün

Yorum Yap