Teknolojix Haber
UYGULAMA

Youtube Neden Çöktü?

YouTube, Hafta İçerisinde Neden Çöktü?

Video paylaşım devi YouTube, her ne kadar bizi etkilemese de, hafta içerisinde pek çok kullanıcıyı rahatsız eden bir kesinti yaşadı. Peki ama bu kesintinin sebebi neydi? Kesintiden kimler etkilendi?

Geçtiğimiz Perşembe günü, Dünya genelinde pek çok YouTube kullanıcısı, popüler video paylaşım sitesindeki içeriklere bir süre ulaşamadıklarını rapor etti. Kullanıcılar, her zaman olduğu gibi, cevap arayışları için Twitter’a yöneldi.

Twitter’da atılan pek çok tweet’e göre kesinti 16:00 PT civarında başladı ve ABD’nin her iki yakasını, Batı Avrupa’yı ve Avusturalya’nın bazı kısımlarını etkiledi. Doğu Avrupa’da ve ülkemizde ise, kesinti olmadı.

YouTube, bir süre sonra Twitter’dan bir mesaj yayınladı ve sorunun varlığını kabul etti, ancak çözüldüğünü açıkladı. YouTube’un mesajına göre bu kesinti, yaklaşık 20 dakika kadar sürdü.Fakat sorunun neden kaynaklandığı hakkında bilgi verilmedi.

Dünya’nın en popüler video platformu olan YouTube, Covid-19 salgını sırasında daha da popüler hale geldi. Dünya genelinde pek çok kişinin eve kapanması ile beraber Google’ın sahibi olduğu site hem ebeveynlerin, hem de çocuk ve gençlerin ilgisini daha fazla çekmeye başladı. Zaman zaman yaşanan benzer kesintilerin, yoğunluğun artması nedeniyle ortaya çıktığı düşünülüyor.

Related posts

WhatsApp’ın Radikal Kararı Sonucu %70 Zafer Getirdi!

Fatih Akgün

Android telefonlar COVID-19 izleme uygulaması güncellemelerini Google Play aracılığı ile alacak

Fatih Akgün

Uzaktan Eğitimde Zoom Kullanımını Bir Ülke Daha Yasakladı!

Fatih Akgün

Yorum Yap