Teknolojix Haber
UYGULAMA

Youtube Videoda Önemli Gördüğünüz Bölümlere Atlamanızı Sağlayacak Bir Özelliği Test Ediyor!

Sevdiğimiz bir şarkı ya da hoşlandığımız bir Youtube videosu izliyorsak  genellikle her şeyi izleriz, ancak bir konu hakkında bir ders bölümü  veya bilgi aranıyorsa, genellikle önemli olan bölümlere ulaşmak için hızlıca ileriye alıyor veya atlıyoruz. Youtube da şu anda bu ikinci durumla ilgili yardımcı olacak harika bir iyileştirme hazırlıyor: Zaman bölümleri.

İlk olarak Android Police tarafından tespit edilen özellik, Youtube‘da içerik oluşturucuları tarafından belirleniyor. Videolarında açıklamalar yapabilmek için zaman bölümleri oluşturunca, otomatik olarak bunlar video için zaman işaretleyicilerine dönüştürülüyor.

 

Zaman bölümleri, bazı kanallardaki bazı YouTube izleyicileri için görünmeye başladı bile.

İçerik oluşturucularının videolarının açıklamasına zaman bölümlerini dahil ettikleri zaman bu bölümler oluşturuluyor; Örneğin 0.00’da giriş kısmı, 1:32’de ürünü  inceleme kısmı, 6:54 ‘den itibaren artıları ve eksileri listesi ve 9:10’da sonuç kısmı gibi.  Ne yazık ki, tüm içerik oluşturucular bu zaman bölümleri  ile uğraşmaz ve açıklamaya dahil etmezse, YouTube bölüm işaretleyicilerini kendi başına tahmin etmeye veya eklemeye çalışmıyor. (en azından şimdilik böyle)

Bölümler, kaydırma çubuğunun üzerinde parçalı bölümler olarak görünüyor. Bölümde ne anlatıldığı ise üst kısmında yazıyor. Örnek görmek isterseniz aşağıdaki videoda bölümleri görebilirsiniz.

Bu özelliği birkaç videoda test etmeye çalışıldığında, şu an sonuçlar oldukça tutarsız. Test aşamasında olduğu ve resmi bir açıklama gelmediği unutulmamalı tabi.

Şu anda bu özelliğin dünyadaki tüm video içerik oluşturucularına ve kullanıcılara yaygın bir şekilde sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil.

 

Related posts

Dikkat!Facebook DeepFake Yasağı Getiriyor…

Meryem ACAR

Yerli Video Konferans Uygulaması “HAVELSAN Diyalog”

Fatih Akgün

Uzaktan Eğitimde Zoom Kullanımını Bir Ülke Daha Yasakladı!

Fatih Akgün

Yorum Yap