Teknolojix Haber
İNTERNET

YouTube’a Bölümler Özelliği Geldi!

YouTube, uzun videolar için güzel bir alternatif olacak bölümler özelliğini platforma ekledi. Bu özellik, videoları parçalara ayırarak istediğiniz bölüme hızlıca atlamanızı sağlıyor.

 YouTube’da uzun bir video izlerken, içerik oluşturucunun videonun belirli noktalarına zaman damgaları eklediğini görebilirsiniz. Bu noktalar, uzun olan bir videoda, size hitap eden bölüme hızlıca geçmenizi sağlıyor. Örneğin bir videonun giriş kısmını hızlıca geçip konuyu görmek isteyebilirsiniz. Bu tarz noktalarda zaman damgaları hayat kurtarabilir.

YouTube, tam anlamıyla bize yardımcı olamayan bu özelliğe neyse ki daha kullanışlı bir özellik ekledi. YouTube yaptığı son açıklamayla, artık video bölümlerine izin verecek. Bir süredir test aşamasında olan bu özellik, olumlu geri bildirimler sayesinde kalıcı olacak.

YouTube’a gelen yeni video bölümleri özelliği, video oynatıcının yerinde bulunuyor. Kullanıcıların doğrudan istedikleri noktaya atlamaları için zaman damgaları gösteren özellik, şu sıralar çok fazla videoda yer almıyor, ancak önümüzdeki günlerde içerik oluşturucuların bu özelliği daha fazla kullanacağı düşünülüyor.

YouTube’un sunduğu bu özellik, şu an için tamamen isteğe bağlı olarak geliyor. Yani içerik oluşturucular isterlerse bu özelliği kullanmaya ekleyemeye biliyorlar. YouTube’un bu özelliğinin Android ve iOS sürümü dışında web sürümü için de yayınlandığı açıklandı.

Related posts

Google arama ve diğer hizmetlerinin alternatifleri var mı?

Fatih Akgün

Hacker’ların Virüsü Fırsata Çevirdiği Video Konferans Yöntemi Belli Oldu!

HELİN KIZILBOĞA

Google’nin Yeni Reklam Formatı Swirl 3D Artık Tüm Kullanıcılara Açıldı

M. Büşra Kaya

Yorum Yap