Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

YouTube’nun Yeni Özelliği Videolarda Ürünler Hakkında Bilgi’ Test Ediyor

YouTube, yayınladığı blog yazısıyla ‘Bu Videodaki Ürünler’ özelliğinin testlerine başlandığını duyurdu. Testlerin hangi platformda gerçekleştiği açıklanmadı.

youtube

YouTube, artık videolarda bulunan ürünleri kullanıcılara göstermek için testler gerçekleştiriyor.

YouTube’a gelmesi planlanan ve test aşamasında olan özelliklerin yer aldığı platformda yapılan güncellemede yeni bir özellik yer aldı. ‘Products in this Video (Bu Videodaki Ürünler)’ ismine sahip olan özellik, isminden de anlaşılabileceği üzere videoda bulunan ürünlerin gösterilmesini sağlayacak.

YouTube’un sayfasında yer alan açıklamaya göre şu anda test edilen bu özellik, videoyu izleyen kişilerin video içerisinde bahsi geçen ürünleri görmelerini sağlıyor. Bahsi geçen ürünler, video oynatılırken ya direkt videonun üstünde ya da videonun altında kullanıcılara gösteriliyor.

YouTube tarafından paylaşılan yazıya göre bu özelliğin testleri başlamış olsa da testlerin hangi platformlarda kullanıma açıldığı henüz bilinmiyor. Herhangi bir platformda YouTube üzerinden video izliyorsanız ve böyle bir özellikle karşılaştıysanız bu özelliğin test edildiği kişilerden birisiniz demektir.

Related posts

Google’a Göre Dünyanın En Nefret Edilen YouTuber’ı

Yasemin ACAR

Bu Sene Koronavirüsten Dolayı 1 Nisan Şakası Yok

Fatih Akgün

Facebook’a Beklenen O Özellik Geldi!

Fatih Akgün

Yorum Yap