Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ YAŞAM

Yüzünüze dokunduğunuzda titreyen koronavirüs bilekliği!

Slightly Robot adlı bir girişim, yüzünüze dokunduğunuzda size titreşim veren akıllı bileklik geliştirdi.

Şu ana kadar binlerce insanın yaşamını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgını nedeniyle birçok şirket, hem koronavirüsün yayılmasını engellemeye yardımcı oluyor hem de bu salgını nakite çevirmenin planlarını yapıyor.

Slightly Robot adlı bir girişim, geçtiğimiz üç yıl boyunca saç dökülmesini ve tırnak yemeyi engellemek için bir bileklik geliştirdi. Bu bilekliğe sahip kullanıcılar, yüzlerine ve saçlarına dokunduğunda bileklik otomatik olarak titriyordu.

 

Koronavirüs sebebiyle bileklikler güncellendi!

Koronavirüs salgını nedeniyle bilekliği yeniden güncelleyen geliştiriciler, bilekliğe bir yer çekimi hareket sensörü ekledi.

Dokunduğunuz bölgelerin haritasını çıkarıyor

Bilekliği akıllı telefonunuzla eşleştirdiğinizde, elinizi yüzünüze yakınlaştırdığınız her anda bileklik otomatik olarak titriyor. Ayrıca cihaz, yüzünüzün hangi bölgesine ne sıklıkla dokunduğunuzu da mobil uygulama aracılığıyla sizlerle paylaşıyor.

Slightly Robot kurucu ortağı Matthew Toles, ”Koronavirüs şu anda dünyayı tehdit ediyor ve herkesin üzerine düşen görevi yapması gerekiyor. Biz de virüsün yayılmasını engellemek için böyle bir yola başvurduk. En azından denedik.” ifadelerini kullandı.

 

Yüze dokunmamak oldukça önemli!

Uzmanlar, koronavirüsten korunmak için yüzümüze hiçbir şekilde dokunmamamız gerektiğini söylüyor. Ancak ister istemez bu durumu unutup, gün içinde onlarca kez yüzümüze dokunabiliyoruz.

Bu nedenle Immutouch adı verilen bu bileklikler, size bu durumu hatırlatmanın iyi bir yolu olabilir.

Geliştirici şirket, insanların virüs korkusundan faydalanmadığını göstermek için bilekliğin fiyatına hiçbir zam yapmadan 50 dolardan satıyor.

Related posts

LGS Kontenjan ve Taban Puanlarını Duyuruldu! Öğrencileri Ne Bekliyor?

Nihal Sanlı

Amerikalı Basketbolcu Kobe Bryant’ın Ölümüne Sebep Olan Helikopter Kazası Nasıl Gerçekleşti?

Yasemin ACAR

Aamir Khan’dan açıklama geldi: O yardımı…

Yorum Yap