Teknolojix Haber
İNTERNET

Zoom Hesapları, Hacker Forumlarında Satıldı!

Siber güvenlik şirketi Cyble, bir hacker topluluğunun daha fazla itibar kazanmak için çeşitli eğitim kurumları ve tanınmış şirketlerinde içinde bulunduğu yüz binlerce Zoom hesaplarının bilgilerini dark web’de ve hacker forumlarında yayınladığını açıkladı. Hesap başı 0.0020 dolar ödeyerek yaklaşık 530.000 Zoom kullanıcısının kimlik bilgisini satın alabildiğini bildirdi.
Yayınlanan bilgiler arasında Vermont Üniversitesi, Colorado Üniversitesi, Dartmouth, Lafayette, Florida Üniversitesi gibi pek çok eğitim kurumunun yanı sıra çok sayıda çeşitli şirketlerin Zoom hesapları da yer aldığı söyleniyor. Saldırıdan etkilenen bir kullanıcı, listedeki parolasının eski olduğunu ve sızıntının daha önceki saldırılardan kaynaklanmış olabileceğini söyledi.

Bir satıcının hacker forumunda hesap paylaştığını tespit ederek, müşterilerini saldırılara karşı uyarmak için hesap bilgilerini satın almaya başlayan Cyble, hesap başına 0.0020 dolar ödeyerek yaklaşık 530.000 Zoom kullanıcısının kimlik bilgisini satın alabildiğini açıkladı.

Satın alınan bilgiler kurbanların e-posta adresini, şifresini, kişisel toplantı URL’sini ve HostKey’lerini içeriyor. Cyble, sızıntıların bankacılık şirketleri, eğitim kurumları ve daha birçok tanınmış şirkete ait hesapları içerdiğini söyledi. Şirket, Cyble’ın müşterilerine ait hesapları da tespit ederek, bunların geçerli hesap kimlik bilgileri olduğunu doğruladı.

Kimlik bilgisi doldurma saldırılarından etkilenen kullanıcılara Zoom hesaplarının şifresini değiştirmeleri öneriliyor. Zoom kullanıcıları, Have I Been Pwned ve Cyble’ın AmIBreached web siteleri üzerinden hesaplarının sızdırılıp sızdırılmadığını kontrol edebilirler.

Related posts

Apple çalışana rüşvet suçlamasıyla dava açıldı

Vildan Çelik

İnternet balonları Afrika’da uçmaya hazırlanıyor

Fatih Akgün

Check İn Nedir, Ne İşe Yarar? Nerelerden Check-İn Yapılır?

Meryem ACAR

Yorum Yap