Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

Zoom, İlk Büyük Satın Alımını Gerçekleştirdi!

Zoom, Tarihinin İlk Büyük Satın Alımını Gerçekleştirdi

Covid-19 ile birlikte bir anda popüler hale gelen Zoom uygulaması, tarihindeki ilk büyük satın alımı yaparak, geleceği ile ilgili büyük bir adım attı.

Covid-19 salgını ile muhteşem bir büyüme yaşayan video konferans devi Zoom, tarihteki ilk büyük satın alımını açıkladı. Bu satın alım, platformda güvenliği güçlendirmek amacıyla gerçekleştiriliyor. Firma, güvenli mesajlaşma ve video paylaşımı hizmeti Keybase‘i satın aldı ve Zoom‘un son zamanlarda yaşadığı ani popülerleşme ile gerekli olan uçtan uca şifreleme ölçeğine ulaşma yolunda önemli bir adım atmış oldu.

 

Zoom CEO’su Eric S. Yuan, bir blog yazısı aracılığı ile bu satın alımın, firmanın “gerçek anlamda özel video iletişim platformunu oluşturmayı başarma çabasında” kilit öneme sahip olduğunu duyurdu.

Sosyal mesafe poliçeleri nedeniyle bu anlaşma Zoom video görüşmeleri üzerinden gerçekleştirildi ancak satın alımın finansal şartları henüz açıklanmış değil.

Keybase satın alımı, Zoom‘un video konferans platformunun güvenliğini güçlendirmek için hazırladığı 90 günlük planın gerçekleştirilen son adımı olarak karşımıza çıkıyor.

Güvenlik araştırmacıları, uygulamada bilgi hırsızlığından kötü amaçlı kod yerleştirmeye kadar uzanan bir ölçekte, pek çok farklı açık görmüşlerdi. Tüm bunlar, firmanın ürün gelişimine ara verip güvenlik açıklıklarını ortadan kaldırma çabalarını başlatmasına neden oldu.

Zoom, Keybase satın alımının, kullanıcıların güvenliği ve mahremiyeti ile ilgili potansiyel endişeleri azaltmada firmaya yardımcı olacağına inanıyor. Yuan, uçtan uca şifreleme yapan iletişim platformlarının, kolaylıkla kullanılabilir güvenliğe sahip iletişim platformlarının, şirket ölçeğinde iletişim platformlarının bulunduğunu söylüyor. Fakat şu anda hiçbir firmanın bunların üçünü aynı anda yapmadığını belirtiyor ve Zoom‘un amacının bu olduğunu belirtiyor.

Related posts

Arçelik, Hitachi ile imzayı attı

Murat Yap

Intel Grafik Sürücüleri Windows 10 2004’ü Destekliyor

Fatih Akgün

Koronaya yakalanan Tom Hanks’ ten iyi haberler var.

Fatih Akgün

Yorum Yap