Teknolojix Haber
UYGULAMA

Zoom Rakibi Messenger Rooms Kullanıma Sunuldu

Zoom Rakibi Messenger Rooms Kullanıma Sunuldu

Zoom rakibi Messenger Rooms kullanıma sunuldu. Yakın zaman önce duyurulan yeni Facebook görüntülü görüşme uygulaması Messenger RoomsZoomWhatsApp ve Google Hangouts gibi görüntülü görüşme, video konferans uygulamalarına alternatif alarak kullanıcıların beğenisine sunuldu. Yaşanan koronavirüs pandemisi ile birlikte kısa sürede hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen video konferans uygulamaları her geçen gün artıyor. İş görüşmeleri, aile ve arkadaş buluşmaları gibi birçok amaçla kullanılan video konferans uygulamaları alanında firmalar kıyasıya bir rekabet içinde. Onlardan biri olan sosyal medya devlerinden Facebook, Messenger Rooms’u tüm dünyada kullanıcıların beğenisine sundu.

facebook

Zoom alternatifi olan Facebook Messenger Rooms, 50 kişilik görüşmelere izin veriyor. Ayrıca herhangi zaman kısıtlaması uygulamıyor. Bu özellikleri ile video konferans alanında yerini sağlamlaştıran firma büyük beğeni toplayacak gibi görünüyor. Dikkat çeken uygulama, açılan grup sohbetleri için Facebook hesabına ihtiyaç duymuyor. Facebook ve Instagram’ın geniş kullanıcı tabanından faydalanacak olan Messenger Rooms, konuşmaları daha eğlenceli hale getirecek canlı AR efektleri de bulunduruyor.

Messenger Rooms, oluşturulan linke sahip olanların görüntülü sohbete katılmasını sağlıyor. Özelliği kullanan bir kişi bir sohbet odası oluşturduğunda Facebook, haber akışındaki yeni bir bölüm aracılığıyla kullanıcılara haber veriyor veya belirli arkadaşlara bildirim gönderiyor. Uygulama hem mobil cihazlar için hem de masaüstü için sürümünü yayımladı. Güvenilir bir şekilde 50 kişiye varan görüşmelerinizi istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Ayrıca Morhipo.com “Bedenimi Bul” Uygulamasını Kullanacak adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bensu Soral Baş’ın Yatırım Yaptığı Uygulama?

Fatih Akgün

WhatsApp’tan İletilere Sınırlama!

Fatih Akgün

Android’de keşfedilen 337 zararlı uygulama! Hesaplarınız çalınabilir!

Büşra Seyhan

Yorum Yap