Teknolojix Haber
UYGULAMA

Zoom uygulaması güvenli mi? (Bosanski jezik)

Son zamanlarda görüntülü iletişim ve video konferans için en çok tercih edilen uygulama Zoom uygulaması oldu. Zoom ne kadar güvenli?

Çinli bir firma tarafından üretilip hizmete sunulan Zoom uygulaması kullanım açısından onlarca kişinin aynı anda görüntülü konuşma olanak sağlıyor olması tercih edilmesinin başlıca sebepleri arasında yer alıyor.

Mart 2020’ye günlük 200 milyon kullanıcı toplantı yapıyordu, Nisan ayında ise %50 daha büyüme ile 300 milyonu aştı.

Kimlik ve erişim yönetim şirketi Okta’nın Business @ Work 2020 raporuna göre, iş dünyasında en popüler 7., en hızlı büyüyen 7. ve aylık aktif kullanıcı sayısına göre 15. en çok kullanılan uygulamasıyız.

Zoom uygulaması ne kadar güvenli?

 Zoom durumlarda ilgili hükümetler ve yasal organlarla iletişim kuruyor ve politikaları hakkında bilgiye dayalı kararlar verebilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgileri sağlıyor.

K-12 programında olan ve eğitim amacıyla Zoom kullananların yanı sıra Ücretsiz Temel ve Temel Pro kullanıcılarımız için varsayılan ayarları sanal bekleme odalarını etkinleştirecek ve ekran paylaşımının sadece toplantı yöneticileri tarafından gerçekleştirilebileceği şekilde değiştirdik. Ayrıca tüm toplantı sahipleri için toplantı içi tüm güvenlik özelliklerine erişebilmeleri için Zoom toplantı kontrollerine “Güvenlik” simgesi ekledik. Toplantı parolalarının varsayılan olarak açık olmasını sağlarken, toplantı yöneticilerinin hesaplar ve bulut üzerindeki kayıtlar için güçlü parolalar kullanımını zorunlu hale getirebilmelerini sağladık.

Koliko je Zoom aplikacija sigurna?

Aplikacija Zoom postala je u posljednje vrijeme najpoželjnija aplikacija za video komunikaciju i video konferencije. Koliko je siguran Zoom?

Aplikaciju Zoom, proizvodi kineska kompanija, i jedan je od glavnih razloga zašto desetine ljudi koristi video chat. U Martu 2020. svakodnevno je koristi 200 miliona korisnika. A u aprilu 300 miliona, uz 50% veći rast.

Prema izvještaju Business @ Work 2020 kompanije za upravljanje identitetom i pristupom Okta, navedeno je slijedeće. Zoom je 7. najpopularnija aplikacija u poslovnom svijetu, 7. najbrže rastuća i 15. najpopularnija aplikacija mjesečno aktivnih korisnika.

Koliko je sigurna aplikacija Zoom?

Zoom komunicira s relevantnim vladama i pravnim tijelima u različitim situacijama. Na taj način pruža informacije potrebne za donošenje utemeljenih odluka o njihovim politikama. Iz Zooma navode da su izmijenili postavke za korisnike Free Basic i Basic Pro, kao i one koji su u programu K-12 i koriste Zoom u svrhe obuke, kako bi omogućili virtualne čekaonice i dijeljenje ekrana mogu obavljati samo rukovoditelji sastanka. Također je dodana ikona „Sigurnost“ u Zoom kontrole sastanaka kako bi svi učesnici mogli pristupiti svim sigurnosnim značajkama prilikom sastanka.

Related posts

Netflix Yeni Abonelik Seçeneği İle Karşımızda: Netflix Mobile+

M. Büşra Kaya

Google, Street View İçin Yeni İşlevini Test Ediyor!

Apple’ın Yeni Nesil E-posta Uygulaması HEY ile İpler Yine Gerildi!

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap