Teknolojix Haber
UYGULAMA

Zoom uygulamasına New York’taki okullarda yasak geldi!

Video konferans uygulaması Zoom, küresel koronavirüs salgını nedeniyle ciddi popülerite kazanmış uygulamalardan biri. Çalışanların, öğrencilerin karantinada evden çalışması gerektiği şu dönemde şirket çalışanı, eğitim gören veya eğitim veren pek çok kişi Zoom’dan yararlanıyor. Ancak geçen hafta bazı çağrılarının Çin üzerinden gerçekleştiği ortaya çıktığından beri güvenliği ile ilgili akıllarda soru bırakmış durumda.

Zoom, bazı çağrılarının” yanlışlıkla” Çin üzerinden gerçekleştiğini itiraf etmiş. Ve bu açıkları kapatma sözü vermiş, bazılarını ise ortadan kaldırmıştı. Ancak güvenlik sözleri ve eylemleri Zoom’a dair güvenlik kaygılarının dinmesine yetmemiş gibi. Citizen Lab araştırmacılarından Marcak, şu an Zoom’a  “ihtiyatlı iyimser” olarak yaklaştığını belirtti.

Güvenlik sorunundan dolayı endişelenen ABD de, New York şehrindeki okullarda uzaktan eğitim çalışmalarında Zoom yerine Microsoft Teams platformunun kullanılması şeklinde bir karar verdi. New York Eğitim Departmanı tarafından okullara gönderilen açıklamada, Zoom’dan Microsoft Teams’e geçişin mümkün olan en kısa süre içinde yapılması istendi.

Bu geçiş için New York Eğitim Departmanı’ndan tam bir tarih verilmiş değil. New York Eğitim Departmanı’ndan yapılan açıklamada, kademeli ve sorunsuz bir geçiş için çalışma sürdürdükleri belirtildi. Tabi bazı okul idarecilerinin bu durumdan rahatsız. Değişimin hem öğrenciler hem de öğretmenler açısından zorlayıcı olacağını ve  değişim nedeniyle bazı öğrencilerin uzaktan eğitim imkanından yoksun kalabileceği düşünülüyor.

Related posts

Netflix’ten Pokemon Sürprizi!

Bandsintown, Twitch ile iş birliği yapacak

Fatih Akgün

Popüler Uygulama Zoom İçin Radikal Bir Karar Geldi!

Fatih Akgün

Yorum Yap