Teknolojix Haber
SEKTÖREL TEKNOLOJİ (Genel) TeknolojiXHaber

Zoomdan Yeni Yıl Hediyesi

Zoom Ücretsiz Görüşme sınırını kaldırıyor..

Pandemi nedeniyle en çok ilgi gören platformlardan birisi olan Zoom; toplantıların, derslerin ve aile görüşmelerinin yeni adresi oldu. Son 12 ayda kullanıcı sayısı bir hayli yükselen platformu ücretsiz kullananlar için ise 40 dakika görüşme sınırı bulunuyordu.

Aralık ayı; hem yeni yılın habercisi olduğu hem de Hristiyanların, Yahudilerin ve Afro-Amerikanların kendi bayramlarına ev sahipliği yaptığı için önemli bir ay. COVID-19 pandemisi nedeniyle Türkiye’de olduğu gibi diğer ülkelerde de yılbaşı kutlamalarında, ailelerin bir araya gelmesi önerilmiyor. Zoom, yılbaşı kutlamalarında aileleri ve sevdikleriyle bir arada olamayacak kişiler için, ücretsiz hesaplarda sunulan 40 dakika toplantı sınırlamasını kaldırmaya karar verdi.

Amaç, insanların yılbaşında kendilerini yalnız hissetmemesi

Zoom, bu haberi duyurmuş olduğu gönderisinde; “Covid-19, yaşama ve çalışma şeklimizi değiştirdiği kadar kutlama alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Önümüzdeki yılbaşı ve bayramlar da malesef son 1 yıldan pek farklı geçmeyecek. Kullanıcılarımıza bir minnettarlık göstergesi olarak, uzun bir süre boyunca 40 dakikalık toplantı sınırını kaldırmaya karar verdik” açıklamalarında bulundu

Kullanıcıların bu özellikten yararlanmak için hesaplarında herhangi bir değişiklik yapmasına gerek yok. Zoom, belirtilen tarihlerde bu özelliği otomatik olarak tüm kullanıcılarına sunacak. Bu sayede Zoom kullanıcıları hem kendi milli ve dini bayramlarını hem de yeni yılı sevdikleriyle online ortamda bir araya gelerek kutlayabilecekler.

Zoom’un 40 dakika sınırlamasını kaldıracağı tarihler

  • 17 Aralık 18.00 – 19 Aralık 14.00
  • 23 Aralık 18.00 – 26 Aralık 14.00
  • 30 Aralık 18.00 – 2 Ocak 14.0

Related posts

Adobe Photoshop’un NFT Özelliği Olacak

Yelda Erdoğan

5 Dakika İçerisinde Sonuç Veren Bir Koronavirüs Testi Üretildi

Yasemin ACAR

Türksat Kablo’dan Premium Spor Paketi Promosyonu!!

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım