Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Zynga, Türk oyun şirketi Peak Games’i satın alıyor!

San Francisco da kurulan video oyun yapım şirketi Zynga, Türkiye’nin önemli oyun şirketlerinden Peak‘i satın almaya hazırlanıyor. Türk mobil oyun şirketi Peak’in elde ettiği başarılara bir yenisi olarak en değerli Türk girişimi ünvanı da eklenecek.

Zynga, Türk oyun şirketi Peak Games’i satın alıyor!

Son zamanlarda Türkiye’nin önemli mobil oyun şirketlerinden Peak’in Zynga tarafından satın alınacağı söylentileri dolaşıyordu. Konuyla ilgili en somut ayrıntılar bugün belli oldu.

2017 yılında Peak’in sahibi olduğu birkaç oyunu 100 milyon dolara satın alan Zynga’nın, Peak’i satın almasına sadece bir imza kaldığı dile geldi. Bilindiği üzere Zynga’nın bir başka satın alımı ise 2018 yılında Türk oyun şirketi Gram Games’i 250 milyon dolara satın almasıydı.

Zynga ve Peak arasındaki anlaşmanın çoktan imzalanmış olabileceğini söyleniyor, bu satın alımın internet alanında Türkiye’nin en büyük satın alması olduğunu belirtti. Yerel kaynaklarda belirtilen satın alım bedelinin 1 milyar dolar olduğu bilgisine de değinilen açıklamada Zynga’nın Peak’i satın almak için ödeyeceği tutarın 1.8 milyar dolar (12.5 milyar TL) olduğu açıklandı.

Peak, Türkiye’de kurulu bir anonim şirket olmaya Zynga’ya satışından sonra da devam edecek. Zynga bu satın alımı nakit ile Zynga hissesi ile ödeyecek.

Related posts

AB’den Apple’a Soruşturma

Fatih Akgün

Vestel ve Sharp iş birliğini genişletti

Fatih Akgün

Back to Turkey Projesi İçin ASELSAN İnternet Sitesini Açtı

Fatih Akgün

Yorum Yap